Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a különbség a finom- és a...

Mi a különbség a finom- és a rétes liszt között?

Figyelt kérdés
Ha egy recepthez rétes liszt van írva, nagy baj, ha finom lisztet használok?
2011. okt. 6. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
A finom liszt finomabb szemcsékből áll, míg a rétes liszt durvább, de én már volt h felcseréltem a kettőt és nem lett semmi baj!
2011. okt. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Semmi, csak a réteslisztet durvábbra őrlik.
2011. okt. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Jajj, válaszolók, sütöttetek ti már egyáltalán életetekben?


Kérdező: ha rétesliszt kell valamihez, akkor ne használj finomlisztet! És ha finomliszt kell, ne használj réteslisztet!

Eléggé eltérőek a tulajdonságaik, nem csak annyi, mintha mondjuk félfogós liszt helyett sima finomlisztet használsz.



[link]

2011. okt. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
sütöttem, leszartam mi kell bele és finom lett, biztos egy ki.aszott zseni vagyok...
2011. okt. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Egészségedre!
2011. okt. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

én mindenhez csak finomlisztet használok. egyszer hozott véletlenül a férjem 2 kiló réteslisztet és akkor éppen más nem volt otthon.

nokedlit csináltam, ami katasztrófális lett.pedig nem vagyok kezdő, de ez sehogy sem akart összeállni, csúszott szanaszét, hát a végeredményen is meglátszott...

aztán vettem mellé finomlisztet, és keverve, valahogy elfogyott.

és a sütéssel is úgy vagyok, ha rábukkanok egy receptre, ami tetszik és réteslisztet ír, gond nélkül megsütöm finomliszttel is.

még soha nem volt gond belőle:))

2011. okt. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
általában mindenhez finomlisztet használok, kivéve a ropogós rágcsák. sajtos rudacskák, kekszek ilyesmik, ezek sokkal jobbak rétes lisztel.
2011. okt. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

"sütöttem, leszartam mi kell bele és finom lett, biztos egy ki.aszott zseni vagyok..."


... Vagy inkább egy igénytelen balfsz, akinek minden jó.

2020. ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!