Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi lesz nálatok a karácsonyi...

Mi lesz nálatok a karácsonyi menü?

Figyelt kérdés
Tudom még másfél hónap..de többször jártam úgy,hogy mire kitaláltam mit készítenék alig lehetett már hozzávalót kapni.Ezért elhatároztam,hogy idén korábban beszerzek minden olyat ami eltárolható.De ötletem nincs idén mit készítsek.Ti mit szoktatok készíteni?Minden évben mást,mint én..vagy hagyományos karácsonyi menü van?
2011. nov. 3. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktunk belőle nagy ügyet csinálni.

Általában húsleves,töltött káposzta,sült tarja vagy rántott karaj a menü. Vagy a sült helyett egy finom disznó vagy marhapörkölt.

Természetesen körítés,saláta,ami illik hozzá.

Előtte sütök többfajta aprósüteményt. Az ünnepre valamilyen tortát.

2011. nov. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Ezeket gondoltam:

húsleves

töltött káposzta

rántott szezámmagos csirkemell rizibizi

sült kacsa valamilyen köret

kolbásszal töltött szűzpecsenye

a salátát nem tudom.

süti:beiglik és valamilyen krémes

2011. nov. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig rántott hal van hagymásburgonyával, borral és valami süteményféle.
2011. nov. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,eddig nagyon jól hangzik! :) Én Székely káposztára gondoltam és mákos kockára eddig...
2011. nov. 3. 20:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szent este : halászlé ,rétes / nálunk ez modi /

Másnap. francia saláta, pulyka beigli, egybesült töltött tarja hagyma lekvár ,bbq mártás, hagymás tört krpumli,

kakaspörkölt, tyúk húsleves, nokedli,

Süti: rétes,képviselő fánk, mézes linzer, fatörzs,

Mi 12 en vagyunk 2 napig együtt : Majd karácsony más napján elosztjuk a maradékot és mindenki visz haza kaját..

2011. nov. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szenteste nálunk is a hal, márcsak hagyommányból is, de rántva , majonézes krumplival. mákos guba vaniliaöntettel.

még nem tudom, melyik nap lesz, de egyszer gesztenyés,aszaltszilvás punykarolád (combfiléből) krumplipürével.egyszer pedig bőrös malac lesz, párolt almás-pezsgős lilakáposztával, sült krumplival.

töltöttkáposzta is lesz, az csak úgy...:)

süti többféle is van tervezve, nem tudom melyikek lesznek a befutók, de a beiglit nem merem bevállalni, mert mindig szétreped:)

2011. nov. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szenteste:

húsleves rengeteg zöldséggel, rizs, hozzá mexikói párolt zöldségköret, hagymás és vajaskrumpli, rántott hal, csirkemell, gomba és karfiol, párolt hagymás pangasius, töltött csirke savanyúkáposzta, csalamádé, barackbefőtt, ananászbefőtt

sütinek diós, mákos, gesztenyés bejgli, hatlapos, mézes-krémes, diósrúd, karácsoniy kalács, püspökkenyér, mézeskalács, hókifli-itt van az egész rokonság nagyon sokan vagyunk ilyenkor

másnap ugyanez a menü és harmadnap is

utána töltött káposzta de megfőzöm már karácsony elött csak ilyenkor azt esszük, sült oldalas hurka, kolbász vajaskrumplival és párolt vöröskáposztával

majd szilveszterre kókuszgolyó, kocka, sajtos rudak, pogácsa, és perec

2011. nov. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Halászlé

Sült kacsa párolt vörös káposztával

bejgli, kókuszkocka, mézes zserbó

2011. nov. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szenteste:

Halászlé,

rántott hal krumplipürével vagy rizzsel.

Desszert: Diós bejgli


Másnap:

Húsleves v. Halászlé (kinek épp mi esne jobban)

Gesztenyével töltött pulyka hercegnő burgonyával, rizzsel, sült almával

Desszert: Bejgli, mézes krémes, zserbó, gesztenyés kocka

2011. nov. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hal majonézes salátával :)
2011. dec. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!