Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Most akkor kelesszem vagy ne...

Most akkor kelesszem vagy ne kelesszem?

Figyelt kérdés

Bejglit szeretnék sütni. Rengeteg receptet átnéztem már, és mindegyik mást ír. Van olyan recept, ami hűtőben való pihentetést ír, van, amelyik 1 óra szobahőmérsékleten való pihentetést, azaz kelesztést. Ezek mind élesztős-omlóstésztás bejglik.

Én eddig mindig hűtőben pihentettem a tésztát sütés előtt, de valahogy nem az igazi, általában kicsit száraz lett a végeredmény.

Ha letakarva, szobahőmérsékleten kelesztem fél-1 órát, akkor nem lesz kalácsszerű? Puha, omlós bejglit szeretnék, de azért ne kalács legyen belőle. Ki hogyan készíti?


2011. nov. 28. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:

A tésztát hutoben a kész bejglit szobahomérsékleten, persze csak a kenések idejéig.

Eloszor csak sárgájával kell kenni hagyni megszáradni majd fehérjével kenni azt is hagyni megszáradni és lehet sutni.

2011. nov. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hűtőben is kel a tészta, csak lassabban
2011. nov. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor az összegyúrt tésztát akár egy éjszakára is betehetem a hűtőbe? Másnap pedig nyújtom, töltöm, tekerem, és a két kenés, száradás ideje alatt pedig már pihenhetnek csak a konyhaasztalon, ugye?
2011. nov. 28. 16:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, igy lesz tökéletes.
2011. nov. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
igen.így nagyon jó lesz. de szerintem takard le ha a hutobe teszed mert kiszáradhat a tészta teteje
2011. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor így fogom csinálni.
2011. nov. 28. 16:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!