Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mézeskalácshoz segítség?

Mézeskalácshoz segítség?

Figyelt kérdés

Tavaly elszúrtam az egészet, és a kukában landolt, ezért most várok pár tanácsot, hátha tudtok segíteni. Még írókázni sem kezdtem el, mert a megsült sütemény, felhólyagosodott, és be is repedt, ezért ment a kukába, már megenni se volt kedvem, mert ajándékba szántam, dísznek. Ez volt tavaly.


Tegnap meggyúrtam a sütit, és fél kávéskanál szódabikarbónát tettem bele. Nem lesz túl puha a díszem?

Ha kisült a mézeskalács, akkor mennyit kell várnom, mire leönthetem a terülőmázzal? Ha már leöntöttem, utána mennyit kell várnom, míg írókázhatok rá?

Nem változik az íróka állaga, amíg várom, hogy száradjon a terülőmáz? Nem lesz folyós vagy akármi? Végül mit tudok csinálni a megmaradt mázból?

Nagyon boldog lennék, ha valaki minden kérdésemben tudna segíteni. Előre is köszönöm.


2011. dec. 2. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
én ma sütöttem., nagyon finom lett. másolom rögtön az oldalt ahonnan csináltam.
2011. dec. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


és fontos hogy a sütési időt tartsd be mert én az első adagnál kb 12 percig sütöttem és kicsit megégett az alja, a többi 3 tepsivel már 8-9 percnél kivettem. picit hűlt aztán ettük, finom lett.

még annyi hogy a mézet a végén csurgasd bele, csak azért mert lehet nem kell a 1.25dl bele.egy jól nyújtható tésztát kell hogy kapj

2011. dec. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Én 7-8 percig sütöttem csak.
2011. dec. 3. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!