Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kinek van egy tuti diétás...

Kinek van egy tuti diétás bodzaszörp receptje?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyan receptet keresek, ami kipróbált dolog (a neten többet találtam, de nem szeretnék kísérletezni)lehetőleg télig eláll, és nem ivólé, hanem higítandó diabetikus szörp. Előre is köszönöm!
2009. máj. 21. 23:15
 1/1 anonim válasza:

Hozzávalók 30-40 tányér bodzavirág, 2 l víz, 100 g citromsav, 12,5 dl folyékony édesítőszer, 1 db citrom.

Az édesítőt a vízzel felforralom, kihűtöm. a virágokat alaposan megmosom, a citromot felkarikázom. A kihűlt lébe beleteszem a citromot, a virágokat és a citromsavat. Hűvös helyre (pl. spájz) teszem lefedve. 3-4 napig minden reggel és este megkeverem.Mielőtt üvegbe teszem literjéhez 1 késhegynyi nátrium-benzoátot adok (de ki lehet váltani, ha az üveg szájára két celofánréteg közé szórt szalicilt teszek és úgy zárom le). Forró, ecetes vízzel kimosom az üvegeket, beleöntöm a szörpöt. Nagyon finom. Ha gondolod, próbáld ki először fele mennyiséggel és majd rájössz, hogy elég édes, savanyú, stb.

Ezt már én módosítottam, mert az eredeti recept 2 db citromot ír, de nekem az túl sok volt.

2009. jún. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!