Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy fessek fel egy lovat egy...

Hogy fessek fel egy lovat egy tortára?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek csinálok tortát, és díszítés képpen az ét csokival bevont tortára fehér csokival szeretnék egy lovat festeni.

2 variácón gondolkoztam, de nem tudom melyik lenne a jobb mert mindkettővel van egy kis problémám.

Az egyik lehetőség hogy a lovat kivágom egy kicsit vastagabb kartonból, egy folpackal teritett tálcára teszem, kiöntöm fehér csokiva.Az ha megszilárdult kiemelem a kartonból, rárakom a torta közepére és körbe öntöm az ét csokival.Itt az a problémám hogy az ét csokit ahogy egyengetem , nem-e fogom össze kenni a fehér csokit, meg a minta széle nem-e olvad el az ét csokitól.


A másik lehetőség ami eszembe jutott, hogy sütőpapírból vágom ki a lovat, a kivágott papírt ráfektetem a már bevont tortára, és úgy simítom rá a fehér csokit, és ha elveszem a papírt megmarad a minta.Na de hogy rögzítsem a sütőpapírt úgy hogy amikor kenem rá a fehér csokit ne mozduljon el, viszont szépen le is tudjam szedni miután a fehér csoki is megkötött?


Vagy esetleg van egyéb ötletetek?


2012. jan. 15. 07:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Én előszőr leöntöm az étcsokival a tortát, majd ha megsziárdult, fehér marcipánból megcsinálom a díszitést és ráteszem a tortára, utána újra vissza a hűtőbe pár órára.
2012. jan. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

az elsőt találom jobb ötletnek. szóval megcsinálod a pacit valahogy fehér csokiból. lesz egy lapos csokifigurád, remélhetően szépen sikerül.DE : először kend le a tortát a csokimázzal, és még meg nem dermedt, azonnal helyezd a helyére a pacifigurát.ügyesen, ahova akarod, középre, vagy szélre, csak ne kelljen már utána mozgatni. így biztos nem kenődik össze.

sok sikert:)

2012. jan. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Inkább valamilyen szinű cukormázzal rajzold rá a lovat, akkor jobban kiadja a lábait, és az egész formát. Ahogy te csinálnád, úgy inkább csak egy sziluett lenne, ami akár szamárnak is értelmezhető, plusz rizikós, amikor megdermed a csoki, hogy eltöröd, amikor felemeled a zsírpapirt, ha meg korán veszed fel, akkor elfolyik.

Ha viszont cukormázzal vagy valamilyen krémmel csinálod, akkor a sütőpapírt körberajzolhatod vele, és amikor felemeled a sütőpapírt, akkor a lábainál kiegészítheded a rajzot, plusz rajzolhatsz sörényt, szemet stb.

A cukormázat vagy krémet egy nejlon zacskóba teszed, és az egyik sarkára vágsz egy ici-pici lyukat, azzal "rajzolsz" amikor a zacskót megnyomod. Először próbáld ki pl egy szelet kenyéren, hogy pl. mogyorókrémmel hogyan tudsz rajzolni (és akár ronda, akár szép, megeheted :)

Ötletek a díszítéshez:

[link]

[link]

2012. jan. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Erre nem is gondoltam hogy a még folyós csokira tegyem rá! :)

Ez a legjobb és legkivitelezhetőbb.

A marcipán is jó ötlet, csak a barátnőm szabályosan undorodik a marcipántól. :)

A cukormázon is gondolkodtam már, még meg gondolom, lehet hogy végül az lesz. :)


Ez a minta lesz:

[link]


Anyit változtatok rajta, hogy a sörényét és a farkát levágom, és tejcsoki+fehércsoki keverékével, utólag szép hosszú sörényt és farkat festek neki.

2012. jan. 15. 08:11
 5/11 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálnám ha már szépen bevontam a tortát étcsokival, a kivágott sablont ráraknám a megdermedt tortára, és szépen rászitálnék porcukrot.

Ez a legegyszerűbb.


Te döntöd el hogy a ló kontúrját hozod-e így ki, vagy magát a lovat teljességében. Attól függ hogyan vágod ki ki a formát.

2012. jan. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nagyon jól elgondoltad, maradj ennél a változatnál...:)

szóval a még lágy csokibevonatra rá, az előre elkészített fehérpaci, és utána a "lobogó" sörény,farok.ha elkészült, küldhetnél egy fotót, én örülnék neki.

üdv és sok sikert mégegyszer:)

2012. jan. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Elküldöm majd a képet, csak dobj egy mailt, amire küldhetem! :)

20-ra várd, mert akkor fogom megcsináli.

2012. jan. 15. 11:39
 8/11 A kérdező kommentje:

Na ha esetleg érdekel valakit, végül úgy tudtam megcsinálni hogy a körvonalakat megrajzoltam cukormázzal, és mint egy kifestőt ecsettel kifestettem a fehér csokival.

Szép lett! :)

Mindjárt küldöm a képet is.

2012. jan. 20. 20:06
 9/11 A kérdező kommentje:

Ilyen lett:


[link]

2012. jan. 20. 22:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia baba! innét is küldök egy puszit, mert nagyon szép lett a tortád, megérdemled:)))
2012. jan. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!