Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Böjt idején böllérfesztivál?

Böjt idején böllérfesztivál?

Figyelt kérdés

Nálunk márc.15-16-17-18-án négynapos böllérfesztivált, és eszem-iszomot rendeznek, hagyományteremtő szándékkal.

Mindenkinek a véleménye érdekelne,vallásos embereké és nem vallásosaké is.



2012. márc. 7. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szeretek enni. A böjt nem érdekel, nem is tartom be.

Nem vallásos.

2012. márc. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sz@rok a böjtre, bár ma böjtös ebéd van, de csak azért mert nem jött meg a gyes+csp, csak most.

Amúgy megeszek bármilyen "vallásos" ételt, ami nekem is ízlik. /lehet a vallás is bármilyen/.

2012. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok vallásos, nem is tartok böjtnapokat. Has- és húspárti vagyok (sajnos). Ezek szerint a fesztivál résztvevői sem igen tartanak. Gondolom, aki vallásos és ilyen napokat szokott tartani az nem is vesz részt ezen a böllérfesztiválon. Viszont tényleg érdekes kérdés és talán szerencsésebb lenne Húsvét után tartani ?
2012. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok vallásos, a böjt sosem érdekelt. A böllérkedés a disznótorhoz kötődik. A legtöbb disznótor lemegy már húsvét előtt. Télen még nagyon hideg van fesztiválozni, ilyenkor meg már jobb az idő, több vendégre lehet számítani mint -30 fokban. Gondolom ilyen megfontolásból van most.
2012. márc. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Március 15-e ünnep, 18-a vasárnap, sokan nem katolikusok, és az egyházból sem sokan tartják meg a saját böjtjüket.
2012. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Elég hüle időpont!
2012. márc. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vallásos embernek tartom magam, de nem vagyok fanatikus.

A böjt maga nekem semmit nem jelent, nem igazán szoktuk betartani.


Akkor és azt esszük amikor mire futja. Húsos ételeket minden vasárnap, és még hétfőn mert ugye vasárnapról marad mindig de a hét többi napján nem kerül hús az asztalra.


Én nem tartom elvetemült rossz ötletnek a böllérversenyt. Mindenki akkor tart ilyet amikor akar.

2012. márc. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!Valójában engem azért lepett meg, mert várusonk egy köztudottan civis város, sok vallásos lakóval, megyéspüspökkel...

Jómagam sem vagyok böjtölő, de tiszteletben tartom azokat, akik vallásukat gyakorolják.

ezt a hentesceremóniát a belváros legszebb parkjában rendezik,

csötörtökon márc. 15.-ét tiszteletben tartva "csak"

pecsenyesütés lesz, az igazi mutatvány pénteken, vagyis a disznó feldolgozásának folyamatai,hurka,kolbászsütés, stb.

a másik két nap termelői füstöltáru és egyéb kirakodóvásár, amit meg is értenék, mert húsvétra biztosan fognak vásárolni.

hangsúlyozom én is a vallásást nem gyakorlók közé tartozom, de mégis furcsálottam a mai újságban olvasottakat.

Hagyományteremtésre igazán választhattak volna más időpontot is.

mégegyszer köszönöm:)

2012. márc. 7. 15:54
 9/10 A kérdező kommentje:

"mindenki akkor tart ilyet, amikor akar" bocs , de ezzel nem értek egyet.

Itt most egy város vezetésének döntéséről van szó...

2012. márc. 7. 17:15
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a város vezetés belemegy, akkor semmi akadálya. Aki annyira böjtöl, az nem megy oda.

Engem nem zavarna sőt meg is látogatnám, mert nem vagyok vallásos, meg amúgy is szeretem az ilyen eszem-iszom fesztiválokat.

2012. márc. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!