Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy egyek kevesebb húst?

Hogy egyek kevesebb húst?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy mostanában mindig olyasmiket eszünk amihez hús kell. Pl: köret+valamilyen szószos hús, vagy valami rakott, amibe szintén kell hús, vagy főzelék amihez megint csak húst eszünk.

Ha meg nem húsos akkor tésztát csinálunk.

Tudtok olyan kajákat írni amikbe nem kell hús, de nem feltétlenül tésztás és ilyenkor is viszonylag olcsón lehet hozzávalókat kapni?


2012. márc. 15. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
zöldségekböl rengeteg mindent lehet csinálni, amihez egyáltalán nem kell hús, azok a különféle saláták.
2012. márc. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rántott sajt, főzelék tojással máglyarakás, császármorzsa. Ezeken kívül számos húsos étel elkészíthető hús nélkül is: rakott karfiol, rakott krumpli, rakott káposzta.
2012. márc. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Főzelékekhez főtt/tükörtojást, vagy tócsnit, vagy zöldséges/burgonyás fasírtot, bundás zsemlét szoktam csinálni.

Sokszor eszünk rántott karfiolt/brokkolit/göngyölt kelkáposztát/sajtos/gombát rántva.


Itt a vega ételek között is találsz jókat:

[link]

2012. márc. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

rizizbizi, főttkrumpli, vajaskrumpli, hagymáskrumpli+

rántott sajt, rántott gomba, karfiol, kel,

tojásos lecsó+tarhonya

zöldséglevesek, zöldségkrémlevesek sajtchipsel

főzelékek-rántótt/sült sajt, gomba, karfiol, zöldségfasírt,borsópörkölt, tojáspörkölt, főtt/tükörtojás, sajtos-fokhagymás bundsákenyér

rakottételeke-nem kell feltétlen hús pl, rakottkrumpli-spenótos- alulra egy sor krumpli+tojás+spenót+joghurt+krumpli+tojás+hagymakarika+tojás+reszelt sajt-be a sütőbe finom:)

tojásos nokedli fejessalátátval

majonézeskrumplisaláta, franciasaláta, kukoricasalára rántott karfiollal, sajttal

székelykáposzta hús nélkül gerslivel, tejföllel

töltött zöldségek-túróval, különféle zöldségekkel, rizzsel, sajttal, mákosguba, fahéjas nudli, rizskoch csokival, tejberizs, pirirott gírz, meggyszósz, főtt tojás, tejbegríz, paradicsomleves, sütőben sütött krumpli vajjal, tejfölös hagymával

szendvicsre-tojáspástétom, zöldségkrémek, főtt tojás, tökürtojás, rántotta, müzlik/zabpelyhek gyümöllcsel, gyümölcsturmixok, kölesgolyók kefírrel, különféle sajtok, túró, joghurt, cottage cheese, vaj, fűszerkrémek, péksütik tejjel,

2012. márc. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
a mindmegette.hu-n van egy recept, az a neve, hogy cukkini fasírt. Fasírt helyett főzelékhez vagy akár főételként is ajánlani tudom. Én nem szeretem a cukkinit de ez izlett. Sárgarépát is reszeltem bele, a tippet az egyik recept hozzászólásban olvastam.
2012. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

utolsónak:

még tudsz csinálni olyat hogy reszelt cékla, káposzta, répa, hozzákeversz rizst, fűszereket és egy tojást, és ugyanúgy kisütöd tepsiben vagy olajban mint a fasírtot

ez is nagyon finom:) próbáld ki

2012. márc. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!