Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit süssek/készítsek húsvétra?

Mit süssek/készítsek húsvétra?

Figyelt kérdés

Van itthon majdnem 3 kg liszt, kb 2 kg cukor, kb 14 tojás. Ezen kívül van sütőpor és vaniliacukot, egy megkezdett meggybefőtt (bolti), keserű kakaópor.


Mindenképpen valami csokisat szeretnék, amibe esetleg bele tehetem a meggyet. (tudok még meggyet vagy barackot venni, mert az nem drága, esetleg darált kekszet, kókuszreszeléket meg étcsokit. Vagy valami nem túl drága hozzávalót.


Piskóta és muffin kizárva!

Krém tetejű/krémmel töltött sütit még nem csináltam.

Ja és az élesztős sütik is kizárva. :)


Ha van egy jó recepted, ami megfelel a feltételeimnek (tudom tudom, magasra tettem a lécet), akkor írd meg.


Nagyon köszönöm!!!


2012. ápr. 5. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Anyu kókuszos kockát csinál. Süt piskótát, azt felvágja kb. 4x4-es kockákra, olvasztott csokiba belemártja, majd belehempergeti kókuszreszelékbe. A piskótába akár a meggyet is beleszórhatod, a sütése végeztével 5-10 perccel előbb.
2012. ápr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, nem láttam, hogy piskóta kizárva.
2012. ápr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ezzelkacérkodom:

Nagyon csokis süti


Hozzávalók (kb. 16 nagyobb kockához):


200 g vaj + egy kevés a forma kikenéséhez

200 g étcsokoládé (min. 60 %-os kakaótartalmú legyen)

150 g liszt

1 teáskanál sütőpor

1/2 teáskanál szódabikarbóna

2 evőkanál kakaópor

csipet só

80 g gyümölcscukor

1 evőkanál házi vaníliáscukor (vagy zacskós Bourbon)

3 tojás

kb. 3-4 evőkanál tejföl

A tetejére:


100 g étcsokoládé

50 g vaj

kb. 3 evőkanál tejföl

2 evőkanál kakaópor

kb. 1 evőkanál gyümölcscukor (el is maradhat)


Egy közepes méretű, magasabb falú tepsit (én kb. 35x28 cm-est

használtam) kivajazok. A sütőt előmelegítem 180 fokra. A vajat és a csokoládét összeolvasztom, majd félreteszem hűlni. A száraz hozzávalókat egy tálba szitálom. A tojást hozzákeverem a kissé kihűlt vajas olvasztott csokihoz, majd összekeverem a lisztes keverékkel, és az egészet lágyítom pár kanál tejföllel. A tepsibe simítom, majd kb.

25-30 perc alatt megsütöm. Ekkor még úgy tűnhet nem sült meg teljesen, de ahogy hűl, úgy fog megdermedni.

A tetejére a csokis krémhez megolvasztom a csokit a vajjal, és a kakaóporral (nem kell teljesen folyósra), majd lágyítom a tejföllel, és egyenletesen elkenem a kihűlt süti tetején. Rövid időre hűvös helyre tettem, hogy a tetején a krém meg tudjon dermedni.

2012. ápr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kókuszgolyón gondolkoztam, de azt gyakran készítek. Muffint is. A piskótát pedig mindig elrontom. :S
2012. ápr. 5. 10:49
 5/5 borcsi02 ***** válasza:

Esetleg egy meggyes lepény,felturbózva étcsokival?:)


Hozzávalók:20 dkg liszt, 20 dkg vaj/margarin, 4 tojás, 15 dkg cukor, 80 dkg kimagozott meggy és hozzá 10 dkg porcukor.


A vajat habosra keverjük a 15 dkg cukor felével és egyenként hozzákeverjük a tojás sárgákat. A tojás fehérjét felverjük habnak a cukor másik felével, s ha fényes, hozzáadjuk óvatosan a tojás sárgákhoz. Végül lazán elkeverjük a hozzászitált liszttel. Papírral kibélelt tepsibe öntjük. A meggyet kimagozzuk, ráhintünk 10 dkg por cukrot, a levét gyengén kinyomkodjuk és a tésztára szórjuk. Mérsékelt tűznél pirosra sütjük. Amikor elkészült néhány percig szikkadni hagyjuk a tepsiben. Kockákra szeleteljük, cukorral meghintjük. Melegen, vagy hidegen egyformán jó.

A tésztába belekeverhetsz a kevés vajjal olvasztott csokit,ha nagyon fontos,hogy csokis legyen.

2012. ápr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!