Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért csapódik ki a krémem?

Miért csapódik ki a krémem?

Figyelt kérdés
Segítségét szeretném kérni: Évek óta sütök, minden héten - szinte. Elkészítés menete a következő: Tejben megfőzöm a pudingot, kihűtöm. Összekeverem a porcukrot a margarinnal. Amikor a kettőt egyesítem és kihabosítanám, kicsapódik, vizes, grízes lesz az állaga. Előrebocsátom, az összetevők azonos hőmérsékletűek. Próbáltam a pudinghoz tenni kanalanként a porcukros-margarinos keveréket, és fordítva. Régen nem volt ez probléma, kb.2-3 éve szembesülök ezzel a helyzettel, pedig most is ugyanúgy csinálom, mint korábban. Már arra gondoltam, nem-e az alapanyagok változtak meg, de ha valaki tudja, miért történik ez a kicsapódás, örömmel veszem válaszát.

2012. ápr. 7. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
túl sokvíz van a pudingban és az kicsapja a vajat. vagy melegítsd felk a vajat, vagy csináld a pudingot tejszínnel, de legalább 3,6-os tejjel
2012. ápr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

vagy tegyél több vajat bele, ami felveszi és főzd legközelebb kevesebb tejből a pudingot, vagy több pudingporral a tejet

igaza van elsőnek a tejben (is), valószínűleg egyre jobban szétvizezik

2012. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

fakanállal, vagy sima habverővel kell összekeverni. a gyorsfordulatú elektromos habverők gyorsan szétcsapják egyforma "golyókra" amik megdermednek és úgy maradnak. én is tapasztaltam, nem kellemes állag, az biztos.

a simára kevert cukros vajkrém és a hideg puding hagyományos módon kikeverve jobb, bár kétségkívül fárasztóbb.:)

2012. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne margarint, hanem rendes vajat használj (NEM zsircsökkentetettet), akkor nem lesz ilyen.
2012. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Milyen margarint használsz? Lehet, hogy abban van az özön sok víztartalom! Ugyanezt a fajtát használtad korábban is?

A tejtől nem nagyon függ, ez nem 1-2 százalékon múlik. A pudingpor nem más, mint keményítő. Tegyél bele plusz egy kanál keményítőt (ételsűrítőt),lehet, hogy a pudingporod nem ugyanaz!

2012. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én mindig sárga Flórával csinálom, az az egy ami nem vizesedik, a többi még a körözöttben is vizes lesz mostanában.


Már nem külön keverem bele, hanem a lábosban elkeverem a cukorral a pudingport tejjel és beleteszem a vajat, így főzőm fel, szép szilárd vajas puding lesz.

2012. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A pudingba rakod a margarint,vagy fordítva?
2012. ápr. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó tanács, amire én sokára jöttem rá. A cukrot semmiképpen ne főzzük bele a krémbe, hogy időt spóroljunk vele, mert amikor a főtt, cukros krémet a margarinnal keverem össze, sokszor nekem ikrás lesz, és ilyenkor már semmi nem segít, hiába hűl ki teljesen. De ha előtte a margarint keverem a cukorral, ott szerintem a porcukor kicsit fölveszi nedvességet, és nagyon szép krémet szoktam így készíteni, bosszúság nélkül. :)
2012. ápr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdekes a téma. Én több mint 30 éve sütök-főzök. Ilyen tré minőségű alapanyagok régen nem voltak. Bármilyen margarint, vajat használok, a főzött krém 3 dl tejjel készül, mégis egy folyós trutyi lesz, ha összekeverem. Kikeverem a vajat/margarint cukorral. Megfőzöm a tejben puding/liszt (receptfüggő), kihűtöm. Együtt beteszem pár órára a hűtőbe, totál egyforma hőmérsékletűvé válik. Aztán bumm...

Tapasztalatom szerint a zsiradék magát a cukrot sem komálja, már akkor kicsit furcsává válik az állag. Főzött krém még rádob egy lapáttal. Egyedül a hatlapos krémje nem tud ilyen lenni, na de az másképpen készül.

Úgyhogy csakis a vaj/margarin lehet a hunyó.

2018. nov. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!