Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hol lehet venni sima fehér...

Hol lehet venni sima fehér pillecukrot?

Figyelt kérdés

Melyik boltokban?

Én mindenhol csak rózsaszín-fehéret, vagy kék-fehéret láttam.

De a fondanthoz szükségem lenne hófehér pillecukorra.



2012. máj. 1. 08:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%

Talán te meg tudod nekem mondani h ezt miért fondannak hívják?? Mikor minden amivel burkolni lehet max még cukormassza massza v bevonó massza lehet. A burkolás egy olyan folyamat ahol nyújtják és ráterítik az anyagot a tortára. A fondan egy olyan cucc elm. amivel áthúznak, tehát folyós állapotban alkalmazzák

De itt ha valaki meglát egy tortát azon FONDAN van. Ne már! Honan jön ez?

2012. máj. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Coop és Tescóba láttam! :)
2012. máj. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én a Lild-ben is szoktam látni.
2012. máj. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves 1.!


A fondant


A fondant szó francia eredetű és olvasztást jelent. Hazánkban a cukrászatban kicsit járatosabbaknak a fondant szó hallatán rögtön a folyékony, önthető cukormáz jut eszükbe, amivel például a puncstorták tetejét szoktuk bevonni.


Többek között Angliában vagy az Egyesült Államokban a fondant egy kikristályosított, gyúrható, nyújtható cukormasszát jelent, amit előszeretettel használnak torták bevonására, figurák készítésére. Nagyon könnyű vele dolgozni, szép, egyenletes felületet ad. Hazánkban is kezd egyre ismertebb lenni. Előnye a marcipánnal szemben, hogy gyorsabban köt, hófehér, a különféle mogyorókra allergiás emberek is nyugodtan fogyaszthatják illetve vannak akik egyszerűen nem szeretik a marcipánt, nekik a fondant egy kitűnő alternatíva.


Szerintem teljesen mindegy hogy nyújtható cukormasszát írok, vagy fondant-ot.

Ha segíteni nem tudsz, kötekedésre válassz egy másik kérdést. Köszi.



A másik 2 válaszolónak köszönöm!

2012. máj. 1. 09:15
 5/14 anonim ***** válasza:
4%

Tudok én segítenio csak rohadt idegesítő h átvesszük a külföldiek hülyeségeit. Tegnap is válaszolok egy ilyen kérdésre h hogy kell a fondant és a marcipánt használni. Leírom külön más meg leírja ezt a nyujtható izét és erre az én válaszom lett rosznak titulálva

Am megsúgom h Mo.-n is régóta vannak különböző bevonó masszák amik hófehérek és mandula mentesek de véletlen sem hívják fondannak. Miért kell minden külföldi baromságot átvenni. Aki kicsit is ért a dologhoz azt csak összezavarják ezzel. Meg am idegesítő h ha én pl most kiragnám egy marcipános torta képét akkor mindenki azzal jönne h fondannal van borítva.

Am meg nem kötekedni akartam csak megtudni h honnan jön ez a hülyeség. Tettem fel ilyen kérdést de nem tudtak rá értelmesen válaszolni. Te most igen és ezt köszönöm. De még mindíg hülységnek tartom az egészet

2012. máj. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
6%
Jah meg annyi h a cukrászok életét is meg nehezítheti ez. valaki bemegy és azt mondja h fondant szeretne a tortájára. A cukrász megcsinálja IGAZI fondannal és aztán jön a balhé h hát ő bevonó masszára gondolt nem pedig ilyenre. Sztem semmi értelme nincs ennek
2012. máj. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Elfogadom az álláspontodat, nincs is ezzel gond.


Én a marcipán bevonáson kívül egyedül erről tudok, ami szót nem írok le mert egyszerre bedühödsz rá.


Ár-érték arányban jóval kedvezőbb, mert a marcipán elég sokba kerül.

Már csináltam marcipán bevonatos formatortát, nem 2 Ft-ba került a kivitelezése.

Ezért most akarok először megpróbálkozni ezzel az f betűssel.


Az írásodból úgy veszem ki hogy valamicskét értesz a témához. Talán cukrász vagy?

Mert akkor te vagy az én emberem, lenne 1 kérdésem.

2012. máj. 1. 09:52
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen cukrász vagyok és azért idegesít ez ennyire mert a fent leír dolog majdnem megtörtént. Ha én nem megyek és beszélem meg a vevővel h ő most akkor mire gondol akkor elszúrom az egészet. Mond a kérdésed. Ha tudok akkor szivesen segítek

Am amit én leírtam az is olcsóbb a marcipánnál

2012. máj. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na, szóval az a kérdésem:


Hogy csinálnék saját kezűleg ilyen bevonómasszát, viszont színeznem is kellene, mert kell 1-2 dolog a tortára.

Mennyiben fog változtatni a színező ( sima folyékony, nincs gélem, vagy porom és már rendelni sem tudok netről hogy időben ideérjen) a massza állagán?


Illetve még egy kérdés, talán tudsz segíteni mert kifogytam az ötletekből: szombaton egy szakács ballagására vagyunk hivatalosak, oda szeretnék vinni egy jópofa tortát, de még nem állt össze a fejemben hogy szakácsnak mivel lehetne feldobni. Pl. gondolkodtam azon hogy úgy csinálom meg a tortát hogy úgy nézzen ki mint egy vágódeszka, és azon rajt van sárgarépa, uborka, kés vagy fakanál ( ezeket mind marcipánból, illetve bevonómasszából gyúrnám meg) Narancssárga, fekete és natúr marcipánom még van itthon. De kellene zöld színt csinálnom az uborkához és a sárgarépához. Ehhez kellene a színező.

Barnát azt tudok csinálni a fakanálnak.

De a kés éle az kifogott rajtam...


Vagy van valami jobb ötleted?

2012. máj. 1. 10:09
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát ilyen masszával még nem dolgoztam de a folyékony festék megváltoztathatja az állagát. Mindenképp lisztezett asztalon gyúrd. Ha nem jó az állaga akkor marcipánnal tudod puhítani, liszttel v keményítővel pedig keményíteni.

Az ötlet jó. Szürke szint tudsz a fekete és a natúr összegyúrásával készíteni. Ez jó a kés hegyének. Esetleg van otthon mandula aromád? A régi fajta zöld dobozkás. Az talán jó zőld festéknek. V valami porított zöld levél aminek nincs erős íze, v menta.

Am még annyit csinálnék h mondjuk a répát úgy csinálnám h lenne vágva belőlle pár karika

2012. máj. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!