Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy lehet a legegyszerűbben...

Hogy lehet a legegyszerűbben elkészíteni a mákos gubát? (ha lehet sütés nélkül)

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és sütni még nem tudok, deh szeretnék mákos gubát csinálni... Ha valaki tud még könnyű, sütés nélküli receptet (akár desszert akár más) lécci írjátok le... Kösszykeh
2009. jún. 24. 13:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
anyukám mindig szokta sütni a gubát. Ő úgy csinálja, hofy felkockázza a kiflit, cukros tejbe beáztatja, picit kinyomkodja, majd pici forrósított olajon serpenyőben pirosra süti. Ha kész van tálba rakja és mehet rá a mák.
2009. jún. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a keksztekercset imádom,finom,könnyű elkészíteni,és nyáron előnyös is,mert nem kell a sütőt használni,így nem melegszik a lakás:)

Keksztekercs receptje:


Hozzávalók:

50 dkg háztartási keksz darálva,

20 dkg porcukor,

3 dkg kakaópor,

1 csomag vaníliás cukor,

tej tetszés szerint (hogy a massza jól álljon össze!)


töltelékhez:

10 dkg vaj,

15 dkg porcukor,

1 csomag vaníliás cukor,

10 dkg kókuszreszelék.


Elkészítés:

A darált kekszet a porcukorral,vaníliával,kakaóporral és tejjel összedolgozzuk,majd porcukros deszkán elnyújtjuk téglalap alakúra. A vajat a porcukorral,vaníliával jó habosra kavarjuk,majd a kókuszreszeléket is belekavarjuk. Rákenjük ezt a krémet a darált kekszes elnyújtott "tésztára",majd a beiglihez hasonlóan felcsavarjuk jó szorosan. Végeit és széleit jól összenyomkodjuk,hogy ne essen szét.Meghempergetjük a kész hengereket kókuszreszelékben,és fóliába csomagolva lehűtjük,majd felszeletelve tálaljuk.



A másik kedvenc,könnyen elkészíthető süti a pöttyöske.

Receptje:


Hozzávalók:

1 kg háztartási keksz,

2 dl rum,

40 dkg cukor,

3 dl tej,

6 dkg kakaópor,

2 evőkanál liszt,

2 Ráma,


Elkészítés:

A kekszet összetörjük és rummal meglocsoljuk.A cukrot,a tejet,a kakaóport és a lisztet csomómentesre főzzük,kicsit várunk,hogy hűljön,majd a rámát is belekeverjük.Ezután hozzákeverjük a rumos kekszet.Őzgerincformába töltjük a masszát,és a hűtőben haggyuk hűlni félnapot.

Ez jobb ha délután/este felé csinálod,mert nagyon guszta,és finom,így elég nehéz félnapig hagyni a hűtőben,de így nem gond,mert éjszaka lehűl és reggelre csodálatos lesz!:)



A kakaógolyó is nagyon finom,és könnyen készíthető.

Receptje:


Hozzávalók:

2 dl tej,

25 dkg margarin,

1 evőkanál kakaó,

3 evőkanál cukor,

50 dkg darált keksz.


Elkészítése:

A tejben fölolvasztjuk a margarint. A cukrot összekeverjük a kakaóval, majd mindent összekeverünk. Hozzáadjuk a darált kekszet. Diónagyságú gombócokat formálunk, majd állni hagyjuk egy órát.


Ezek valóban könnyűek,így te is biztos meg tudod csinálni:)

Sok sikert!

14/L

2009. jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat, recepteket!!! Amúgy megcsináltam a mákos gubát és nagyon finom volt... (kicsit szottyadt, de finiiii)
2009. jún. 24. 16:04
 14/17 anonim ***** válasza:
54%

Sziasztok!


Hááát akkor kedves lepontozó, megbuktál. A receptünk ezek szerint mégis csak jó, annak ellenére, hogy neked valami miatt nem tetszett.

Hogy a zebraszelettel mi a bajod, azt meg Te tudod....de előbb próbáld ki, aztán ponzozgass!


Üdv!

2009. jún. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Vki lepontozott mindenkit??? Uh deh utálom az ilyeneket... :@
2009. jún. 24. 19:25
 16/17 anonim válasza:

Az igazi mákos gubát valóban sütni kell,de én is csak anélkül szoktam csinálni,így tényleg "szottyos" lesz kicsit,de mi így szeretjük:)

Sokszor veszek gofrit(csomagban 6-8db,spar,penny stb.)kis lukacskákba ribizli v.málna,tetejére tejszínhab hmmm! Kislányom és párom is imádja:)

Vagy főzök pudingot,kis pohárkákba öntöm,abba is gyümölcs,keksz,aztán be a hűtőbe,fél óra és lehet enni.

Ezek csak 2 percesek,épp 14 éves ifjú hölgyeknek való,hogy meglepje a szüleit vele:)

További sok sikert "kis konyhatündér":))))

2009. jún. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Oh köszönöm...

Anyukám már megunta a pudingot... Rengeteget csináltam... Volt olyan, amikor 3 napon keresztül minden na csináltam... Így már érthető, hogy miért unta meg =)Holnapra amúgy tervezem, hogy madártejet csinálok =) az is egyszerű...

2009. jún. 24. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!