Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Igazi donut fánk recepteket...

Igazi donut fánk recepteket tudtok ajánlani, ami valóban bevált?

Figyelt kérdés
Keresem azt a világos,tömény tésztájú fánkot.

2012. máj. 24. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Egyébként,ha beírod a keresőbe a doughnut szót, csomó receptet találsz.

2012. máj. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hozzávalók:


50 dkg liszt

1/2 teáskanál só

1 kocka élesztő

6 dkg cukor

1,4 dl langyos tej

7 dkg vaj vagy Rama margarin

3 tojássárgája

zsiradék a sütéshez

porcukor a szóráshoz.


Elkészítés:


A lisztet a sóval, az élesztővel, 3 evőkanál tejjel és 1 teáskanál cukorral tálba tesszük, összedolgozzuk, liszttel megszórjuk, lefedjük, és 15 percig kelni hagyjuk. Ha megkelt, a maradék tejet, cukrot, vajat és tojássárgáját hozzáadjuk, majd dagasztóspirállal sima tésztává összedolgozzuk. Ezután meleg helyen a kétszeresére kelesztjük, majd átgyúrjuk, 1-2 cm-es vastagságúra kinyújtjuk, majd két különböző nagyságú pohár segítségével (3 és 7 cm-es) karikákat szúrunk ki belőle. Lisztes felületen még egy kicsit hagyjuk őket kelni, majd forró zsiradékban kisütjük őket. A végén porcukorral szórjuk meg őket.


Én ezt már kipróbáltam és nekem nagyon bevált.Annyi hogy én fahéjjal kevert procukorral szoktam megszórni.

2012. máj. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!