Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A tojásnak van tojás szaga?

A tojásnak van tojás szaga?

Figyelt kérdés
Csináltam rántottát, és megszagoltam, és van egy szaga. Tuti h nem záptojás, csak olyan tojás szagú.Ettem egy keveset belőle, de nekem elment tőle az étvágyam. Ugye nem lesz tőle bajom? A tojást egyébként a mi tyúkjaink tojták.

2012. máj. 29. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős tojások? Hol tartottad őket? Van még esetleg (nyers, érintetlen, egész tojás) ugyanolyan korú? Mert akkor a következő módszerrel döntheted el, hogy friss-e:

Rázással: az egynapos tojás kb. 50 g súlyú, a gömbölyű végénél lévő légkamra ekkor még alig észrevehető, de nagysága napról napra kissé nő. Ha egy egész friss tojást fülünkhöz közel megrázunk, nem hallunk semmit, de néhány nappal később a tojás már gyenge, tompa hangot ad.


Egy edénybe öntsünk hideg vizet, majd tegyük bele a tojást! Ha elmerül, a tojás frissnek mondható, ha lebeg a vízben, akkor már kissé öregebb.


Felütve: amikor a friss tojást felütjük, a fehérje vastag rétegben takarja a sárgáját. Ha hirtelen szétfolyik, a tojás nem friss. Szaglással is ellenőrizhetjük a tojás frissességét, valamint a színe is sokat elárul. A feltűnően élénk sárgája azonban nem egyértelműen a frissesség jele, hiszen ilyen szín mesterségesen is előidézhető.


Szobahőmérsékleten a tojás egy nap alatt ugyanannyit veszít frissességéből, mint egy hét alatt a hűtőben. Legjobb az 5 és 8 fok közötti hőmérséklet.


Az első egy héten igazán friss a tojás, ilyenkor érdemes lágy tojást, buggyantott tojást készíteni belőle. Ezután inkább főzzük keményre, használjuk rántottának, omlettnek vagy süteménybe, töltelékbe! A 28 napnál régebbi tojást ne vásároljuk meg, de a frissen vásárolt tojás hűtőben tárolva akár hónapok múlva is fogyasztható!

2012. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi!

elvileg pár napos, és saját tojás

2012. máj. 29. 13:31
 3/5 A kérdező kommentje:
megráztam és nincs hangja
2012. máj. 29. 13:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem nincs baja. Lehet, hogy a tojás ugyanolyan szagú, csak a te szaglásod lett élesebb, vagy a gyomrod nem túl okés, és ezért vagy érzékenyebb a szagokra. Nekem vannak ilyen periódusaim. A múltkor a fagyispultnál állva határozottan erős tölcsérszagot éreztem, mindenki hülyének nézett, hogy a tölcsérnek nincs szaga, de főleg nem érezni 2-3 méter távolságból. Hát, én éreztem. Az erdőben kirándulva pedig állítottam, hogy itt medvehagyma nő, pedig nem nőtt, körbenéztünk. Sétáltunk tovább, és ott voltak a medvehagymák. Egyszerűen néha élesebb a szaglásom.
2012. máj. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a bajom a tojással. 2,5 éve szültem, azóta nem bírom a tojás szagát, pedig amúgy meg imádnám, de már jártam így, mint te, hogy tettem pizzára főtt tojást, aztán nem tudtam belőle enni.
2012. máj. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!