Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet chipset házilag gyártani?

Lehet chipset házilag gyártani?

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
nem
2012. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
igen, de nem olyat amit a boltban veszel. Vékony krumplikarikából, amit utólag fűszerezel. Nevezheted akár annak is.
2012. júl. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltam már mikroban. Nagyon fincsi, csak nagyon macerás.

Nagyon vékonyra kell szeletelni, és egyesével szétteríteni. A baj csak az, hogy odaragad a tányérra, és egyszerre kevés készíthető. Továbbá könnyen megég, ha nem figyeljük eléggé.

Nem tudom vajjal vagy olajjal bekent tányérra téve lehet jobb lenne az eredmény, de még úgy nem próbáltam.


Nem olyan, mint a gyári, ez természetes, viszont fincsi.

2012. júl. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

lehet.én megpucolom a krumplit a krumplipucolóval vékony szeletekre vágom és olajban kisütöm.a végén sózóm.

ez olyan mint a bolti lays más ízűt még nem próbáltam.

De nem mindegy hogy milyen a krumpli..

2012. júl. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is csináltunk már, a megpucolt krumplit legyalulom, majd forró olajban ropogósra sütöm. Utána fűszerezem.
2012. júl. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mi is csináltunk már,a krumplit vékonyra fel kell szeletelni és olajban kisütni.
2012. júl. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi! és az olaj mennyire lepje le?
2012. júl. 5. 20:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Annyira, mint amikor sült krumplit sütsz.
2012. júl. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönööömmm :)
2012. júl. 6. 06:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki: nagyon vékonyra gyalult krumpli jól megtörölgetve, hogy ne legyen vizes. Olajozz ki egy tepsit, és a krumplikat is fürdesd meg olajban, majd szedd ki "lyukacsos" kanállal, majd oszlasd el a csipszeket egyenletesen a tepsiben. 180 fokon süsd meg ropogósra. Utólag sózhatod (de lehet, egyszer kipróbálom, hogy az olajat sózom be, amiben megfürdetem).
2012. szept. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!