Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A szója granulátumot hogyan...

A szója granulátumot hogyan lehet felhasználni, milyen ételekhez?

Figyelt kérdés
Gondoltam veszek egyet, mert eddig nem képezte részét az étrendemnek, de mivel németül van rajta minden, fogalmam sincs, hogyan kel felhasználni. Szója szakértők, segítenétek? :)

2012. júl. 27. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:

A granulátumot általában a darálthús helyett használják. Csak kizárólag abból készíteni a fasírozottat azért nemigazán élvezhető, ma már inkább csak pótlékként rakják hozzá, ezzel csökkentik a ténylegesen megvásárolandó mennyiséget.

Meleg vízben áztasd be előtte kb. egy órával, sót, borsot tegyél a vízbe, hadd ázzon. Majd leszűröd, hozzákavarod a darálthúshoz, és a továbbiakban úgy kezeled mint a húst.


Ha szója kockát veszel, akkor azt is beáztatod, van, aki a kockára vágott, pörkölthöz használt húsokat helyettesíti vele, mások pl. brassóit, hasonlókat készítenek vele.

2012. júl. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én csinálok csak szójából fasírtot, szerintem finom :) Teljesen jó íze van. Mondjuk én nem szeretem a rendeset, lehet, hogy azért ízlik :)
2012. júl. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sőt, hamburger"húst" is. Néha zöldségeket is keverek hozzá (répa, kukorica, hagyma, cukkini stb), a közepébe sajtot teszek és úgy sütöm meg. Nagyon finom.
2012. júl. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válszokat, kezdek képben lenni! :)
2012. júl. 27. 19:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is kipróbáltam a szóját,de a családnak nem ízlett. Sőt,mindenkinek haspuffadást okozott. Nem olcsóbb,mint a hús,de az étel rosszabb ízű.
2012. júl. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor rászoktam, hogy kizárólag azt használtam, és nem kevertem színhússal, egy idő után kiütések jelentek meg rajtam. Kiderült, hogy a szójában levő túlzott mennyiségű fehérjére vagyok allergiás. Ahogy visszább vettem a szója fogyasztásából, eltűntek a kiütések is.
2012. júl. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!