Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Keményítő? Az mit takar...

Keményítő? Az mit takar pontosan? Link

Figyelt kérdés

[link]


meg tudnátok mondani, hogy milyen keményítőről van szó pontosan? olyan, mint a zselatin meg ezek? köszi!


2012. júl. 29. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Étkezési keményítő, mindenhol kapható. Krumpliból készül.
2012. júl. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Étkezési keményítő.

Leggyakrabban burgonya, és kukorica keményítő keveréke.

Nem olyan mint a zselatin, hanem mint a pudingpor. (a főzős)

Csak nincs íze, teljesen natúr.

Ilyen édességeknél lehet egyébként pudingporral helyettesíteni (ugyanaz) csak a sima keményítő olcsóbb.

2012. júl. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
jaaaa értem! tehát, ha a boltban mondom tudni fogják:) egyébként úgy értettem, hogy olyan kiszerelésben van, meg azon a polcon kb. mint a zselatinok, stb. kicsit bugyután fogalmaztam. köszönöm a gyors választ!:)
2012. júl. 29. 19:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Pl. ilyen:


[link]


Ez kukoricakeményítő, olyan 250-300 ft egy dobozzal.

2012. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az étkezési keményítő kukoricakeményítő, ez van a pudingporos zacskóban is, ezen kívül van még burgonya- és búzakeményítő is. Kb. 30 dkg körüli kiszerelésben árulják a közértekben, de szerintem az rablás. Ha veszel, vigyázz vele, mert iszonyatosan porzik és pöfög mindenfelé, finomabb állagú, mint a liszt.
2012. júl. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Patikában 1000.- ft egy kiló burgonyakeményítő, de hát kinek kell annyi... arányaiban persze sokkal olcsóbb, mint boltban venni, néhány dekányit.

Annak éri meg, aki fogyizás miatt eldönti, hogy már ezentúl, csak néhány kanál keményítővel sűrűti ételeit rántás helyett.

2012. júl. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a pudingpor is keményítő ám, azt is használhatod!
2012. júl. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!