Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Marcipán bevonat eldolgozása...

Marcipán bevonat eldolgozása szögletes tortán?

Figyelt kérdés

Múltkor csináltam olyan tortát ami szögletes volt és bevontam marcipánnal, de a sarkoknál sehogy sem volt jó, össze kellet gyűrnöm és csak úgy volt jó :( Van ere valami módszer hogy a sarkokban ne ilyen gyűrt kupac legyen?


Itt van egy kép, hogy mire gondolok :)

[link]

KÖsziii


2012. aug. 14. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez inkább kerekített sarkú, az egész más, mint a teljesen szögletes. Én teljesen hegyes sarkút szoktam csinálni, és annál van több féle megoldás is, a legkényelmesebb szerintem az, ha ilyen fodrokat csinálok a sarkoknál az élekre, nem tudom jól elmagyarázni, se fényképem nincs, amin meg tudnám mutatni, sajnos.
2012. aug. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lerajzoltam paintben, hátha úgy érthetőbb.

[link]

2012. aug. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :) Sajnos én is élesre törekedtem, de első torta lévén nem lett szögletes. nagyon nehéz volt a marcipánnal dolgozni vagy is ráhelyezni és úgy rásimítanom, hogy ne szakadjon ki. Plusz először keveset vettem még szerencse hogy előtte kinyújtottam elég lesz, erre még dupla annyit kellett vennem (3000Ft/kg) :( Most nézegetek jo sok videót, hátha jobb lesz másodszorra
2012. aug. 14. 11:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne marcipánból csináld, az tényleg egy vagyonba kerül. Keress rá a neten arra, hogy tortabevonó fondant, egy csomó receptet találsz. Sokkal olcsóbban kijön, mint a marcipán, de ugyanolyan jól mutat és még talán könnyebb is dolgozni vele. Igaz, ízre egész más, de nagyon finom ez is.
2012. aug. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
az a baj akinek csinálom ő imádja a marcipánt, de ha legközelebb csinálok akkor megpróbálom másból csinálni maximum teszek rá akkor marcipán figurát
2012. aug. 14. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!