Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ötleteket kérek szépen! Egy...

Ötleteket kérek szépen! Egy külföldi barátom vendégségbe jön hozzám ma este és kifejezett kérése hogy magyaros étel legyen a menü. Szerintetek mit főzzek egy norvégnak? :D (desszert nem lényeges)

Figyelt kérdés
2012. aug. 18. 14:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én kedvencem a töltött paprika és káposzta, több kg házi tejföllel:D

Meg persze a csirkepörkölt nokedlivel, szintén több kg tejföllel:D Én tuti tejfölös ételt csinálnék, mivel az Magyarországon kívül nem sok országban van:D mármint tejföl.

És a túró is ritkább, tehát valami túrós lenne a desszert, csak úgy megemlíteném.:)

2012. aug. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
53%

Most főtt meg a töltött paprikám :)))

Szerintem is ez jó ötlet vagy a töltött káposzta.

2012. aug. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Csirkepaprikás. Finom, és pillanatok alatt elkészül, nem kell tökölni vele.
2012. aug. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Jó, és mielőtt leöntöd 30 liter tejföllel, kérdezd meg tőle nem érzékeny-e tejfehérjére, vagy cukorra.

Aztán én gulyást csinálnék, vagy pörköltet nokedlivel, esetleg paprikás krumplit, bableves ( gulyás, jókai), hurka, kolbász, kenőmájas sincs sok helyen, piritóssal tök jó.., turós csusza jó sok szalonnával...

2012. aug. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%

" Jó, és mielőtt leöntöd 30 liter tejföllel, kérdezd meg tőle nem érzékeny-e tejfehérjére, vagy cukorra. "


Első vagyok. Nem szabad leönteni senkinek a kajáját tejföllel, csak oda kell rakni a tányérja mellé a tejfölös tálat, és mondani, hogy ezt evvel szokás enni. Illetlenség lenne csak úgy rárakni, ezt mindenki magának szedi:D

2012. aug. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
Jajj, tudom, hogy nem szabad, és nem a konkrét leöntésre gondoltam, hanem, hogy kerülje főzéskor, ne főzzön teszem fel jó kis paprikás zúzamártást, vagy egyebet, hanem válogasson mást (és max, mellétálja)
2012. aug. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
26%
7.: jaaa, így már értem:) Ne haragudj.
2012. aug. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Elnézést, kicsit hülyén fogalmaztam, nem derül ki a szövegből hogy én magam is Norvégiában vagyok (van tejföl itt is, túró az nincs) és valami húsos ételre gondoltam. Tudom amit felsoroltatok az mind húsos is, de a töltött káposztát azt sajnos pont én nem szeretem. Még még mééééég ötleteket!!! <3
2012. aug. 18. 15:41
 9/23 anonim ***** válasza:
Krumplis tésztát.
2012. aug. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy finom gulyást készítenék /lehetőleg marhalábszárból/. Utána elé tennék néhány gyönyörűen megpirított és vékony tócsit tejföllel. Hadd nyalja a szája szélét! Utána sörrel kínálnám.
2012. aug. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!