Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Eperből milyen süteményt...

Eperből milyen süteményt lehetne készíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Bnőmet szeretném meglepni vele délutánra, mire hazaér. Szeretek főzni, általában én szoktam itthon pasi létemre. Magával a főzéssel nincsen gondom, megcsinálok bármit, legyen az egy sima tiramisu, vagy marha pörkölt, vagy egy bonyolultabb étel akár. Csak az ötletek azok hiányoznak általában. Nem tudom melyik napra mi legyen, hiába nyitok ki egy szakácskönyvet, egyszerűen nem tudok dönteni:)

Epres süteményt még sosem csináltam, ezért is kérnék pár jó receptet, mert ezen a téren még tapasztalatlan vagyok:D

Előre is köszönöm:)


26/F



2012. máj. 30. 07:22
 1/4 anonim ***** válasza:

5db tojás fehérjét 5 evőkanál cukorral kemény habbá versz, robotgéppel, vagy kézi habverővel. Ebbe megy majd az 5 tojás fehérje.

Egy pohárba bele vágom a kocka margarin negyedét, kb. 5 dkg, majd 1 percre berakom a mikroba, felolvad, de ne legyen meleg, ezt hozzá öntöm a felvert tojásokhoz, hozzá keverem, majd megy bele 6 evőkanál Liszt, 1 sütőpor, ezt is belekeverem.

1 kerek tortaformát kikenek vajjal, beszórom liszttel, a felesleg lisztet kiöntöm belőle. Bele öntöm a masszát.

A lecsumázott, negyedekben vágott epret a tetejére szórom hogy mindenhol legyen, 175 fokra előmelegített sütőben 15-20 perc alatt készre sütöm, míg arany barna nem lesz a Teteje.

Ha kész, por cukorral behintem.


Nagy Tepsibe dupla adagot készítek.


Gyors, egyszerű, finom!

2012. máj. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

No, innen aztán válogathatsz!

[link]

2012. máj. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyszerű gyümölcstorta piskótából? Az elég hamar el is készül... Piskóta gyümölcstortaformában, rá puding, rá a felvágott, tisztított eper és zselé a tetejére. Pikk-pakk kész :)
2012. máj. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


A mi családunkban ez az imádott és folyamatosan követelt epres süti.

2012. máj. 31. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!