Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Használta valaki a Dr. Oetker...

Használta valaki a Dr. Oetker cukormázat?

Figyelt kérdés
Kislányom szülinapjára szeretném ezzel bevonni a tortát, de nem vagyok egy nagyszám szakács. mennyire könnyű kezelni? Kastélyos tortát szeretne, lilát a cukormasszába utólag is bele lehet keverni a színt? Vagy csak akkor amikor vízzel elkeverem? csak, hogy ne kelljen olyan sokat venni a színek miatt.
2012. aug. 21. 08:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre gondolsz? [link]


Épp múlt héten csináltam vele egy tortát, ezt használtam a teljes bevonáshoz, és marcipánnal (ezzel: [link] alakítottam ki a mintákat rajta.


Nagyon megbántam hogy nem az egészet a marcipánnal csináltam, rossz volt dolgozni a cukormázzal, ragadt mindenfelé, és sajnos a tortára téve repedt, szakadt is. A marcipán tökéletes volt, könnyen nyújtható, formázható, ugyanúgy színezhető, és nem mellesleg sokkal finomabb is volt. Picit drágábbra jön ki de szerintem bőven megéri. Összességében én többet nem fogom használni ezt a cukormázat.


Ha mégis emellett döntenél, írja hogy mennyi vizet kell hozzá adnod - ha színezni akarod, a víz egy részét váltsd ki ételfestékkel, nem kell bele csak pár csepp. Utólag azért nem lesz jó, mert felhígítja az a kicsi is, és ragadni fog még jobban.

2012. aug. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hú igen ilyet vettem :( Már megvan így most már mindegy. Köszi a tippeket.
2012. aug. 21. 10:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok, akkor ha már megvan, még annyit tudnék javasolni, hogy 1. ne nyújtsd nagyon vékonyra, hátha úgy nem szakad-reped és 2. a torta ill. rajta a krém legyen jól kihűtve, nekem szobahőmérsékletű volt és nem tartotta rendesen a mázat.

Mindamellett lehet hogy csak én voltam béna, szóval hajrá, sok sikert :)

2012. aug. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, remélem majd jól sikerül.
2012. aug. 21. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!