Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem kel meg rendesen a...

Miért nem kel meg rendesen a kenyerem a kenyérsütő gépben?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy a tésztája olyan, amilyennek kell, hogy legyen. Keverem rétesliszttel is a búzalisztet (nagyi titka márkájú lisztek)

A tészta klassz, nyúlós, de nem ragacsos. Ha benyomom az ujjammal, akkor besüpped, de utána "visszaugrik".

Porélesztőt használtam.. lehet ez a baj? Próbáljam ki friss élesztővel? Esetleg tegyek bele egy kis sikért? Vagy egy kicsivel több vizet?

Sajnos a végeredmény (2 alkalommal sütöttem eddig) : nem jól megkelt, tömör, kicsi, nehéz kenyér, melynek a teteje kireped, és nem is pirul meg, csak az oldala és az alja..


Köszönöm a segítséget!!



2012. aug. 22. 13:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Bele fogsz jönni :)

Párom azt szokta csinálni hogy este megcsinálja a tésztát,belerakja a gépbe,van rajta időzítő és beállítjuk hogy reggel kezdje el sütni.Arra ébredünk hogy friss kenyérillat van a lakásban és reggelire friss meleg kenyerünk van.

2012. aug. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Kilences vagyok; most olvastam máshol is, hogy valaki a "Nagyi titka" lisztkeverékkel ő is keletlen kenyeret sütött. Előfordulhat, hogy az a lisztkeverék sikérszegény, ezért aszkorbinsavval vagy ecettel (fél kiló liszthez egy evőkanál, a liszt arányaiban számolva) fel lehet húzni a tésztát.
2012. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az öregtésztát dagasztás-kelesztés után hagyom a gépben, és az összes hozzávaló marad ugyanannyi, csak pluszban megy hozzá a 20 dkg.
2012. aug. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Értem! :) Hát, azóta sütöttem egy rozscipót is, ami szintén klasszul megkelt, de egy picit behorpadt a teteje.. talán túl sok volt neki a víz.

Viszont a másik problémám, h a kenyereim kicsit morzsolódnak.. Ez ellen van valami praktika?

Illetve, ha öregtésztát használok, akkor tovább marad friss a kenyerem?

Minden infó érdekel :) Főleg tapasztalatok..

2012. aug. 25. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!