Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell meggyes piskótát...

Hogyan kell meggyes piskótát sütni? Van valami amire nagyon kell hogy ügyeljek?

Figyelt kérdés

Most csinálok életemben először piskótát. Vagyis egyszer már megpróbáltam, de akkor kicsi voltam, és elrontottam :D

Van valakinek jó receptje vagy hasznos tanácsa?

Köszi előre is :)


2012. szept. 1. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
6 tojás,abba 6 kanál cukor. A 6 kanál lisztet elkevered egy fél sütőporral és egy pici sóval,majd a felvert tojáshoz kavarod óvatosan. A meggyet csöpögtesd le és forgasd át egy kis liszttel,így nem süllyed le a tepsi aljára. Picit tovább süsd,mint meggy nélkül.Ennyi.
2012. szept. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző este a meggyet magozd ki,majd csavard ki alaposan a levétől. Tedd bele egy tésztaszűrőbe, és hagyd, hogy még ami lé van benne, az is kicsorogjon.


Amikor megkavartad a piskótát, a meggyet lisztbe forgasd bele, és úgy kavard a piskótába. Akkor a liszt nem engedi, hogy a gyümölcs "leüljön" a tészta aljára, ill. alaposan kicsorgott a leve, nem fogja a tésztát eláztatni.

2012. szept. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

6 tojás

6 evőkanál cukor

3 ev.kan rétes liszt

3 ev.kan finomliszt


A sárgáját és a fehérjét szétválasztod. A fehérjét felvered kemény habbá. A sárgájához hozzáadod a cukrot és jól összekevered géppel majd hozzáadod a liszteket. Összekevered géppel majd mehet bele a tojásfehérje fele és azt kevert össze fakanállal. Utána mehet bele a másik fele is de azt nagyon óvatosan keverd össze.


Sütőpapírral kibélelt tepsibe öntsd bele a tésztát és tegyél bele meggyet. 180°C-on süsd meg.

2012. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A meggyes részében nem tudok segíteni, de nagymamám piskóta receptjét szívesen leírom. Finom, puha, omlós. Egyszerűen tökéletes. Ha van kedved próbáld ki így is, a meggyet meg, ahogyan a többiek leírták..:D Kell hozzá: 6 ek. liszt, 6 ek. cukor, 6 db tojás, 1 mokkáskanál sütőpor. A tojássárgáját válaszd szét a fehérjétől. A fehérjét robotgéppel 5 perc alatt verd habosra. Add hozzá a cukrot és folytasd tovább 3 percig a habverést. Utána add hozzá a sárgáját és azzal együtt verd készre 2 perc alatt. A lisztet keverd el külön sütőporral és óvatosan szitáld bele a cukros habba közben kevergesd habverővel(kézzel). Sütőpapírral kibélelt tepsibe öntsed és előmelegített sütőben 180 fokon 10-15 percig süssed. Remélem elég részletes voltam, ha így csinálod tuti siker lesz! :D
2012. szept. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!! Szorítsatok! :)))

Margarint szoktatok bele tenni?

2012. szept. 2. 07:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Piskótába nem!

Csak:

ahány tojás, annyi csapott evőkanál cukor, és annyi púpozott evőkanál liszt, + a sütőpor.

Ahogy írták is, vedd szét a tojás sárgáját, fehérjét, szépen egymás után kavard őket össze a megfelelő sorrendbe, majd a végén bele a meggyet.

Az első 20 percben ki ne nyisd a sütő ajtaját, mert össze esik a piskótád!!!

2012. szept. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

7,10-es vagyok!

A fehérjét verd kemény habbá, ne feledd!

2012. szept. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon finom lett, köszönöm mindenkinek a segítséget! :)))

Hálából - ha gondolatban is - de mindenkinek küldtem egy - egy szeletet! :)))

Szép vasárnapot!

sziasztok! :)

2012. szept. 2. 13:41
 9/12 anonim ***** válasza:

Köszi, megérkezett a csőpostával a nyitott ablakon át!

Nem tudtam, hogy te küldted!

Tényleg fincsi lett, köszi még egyszer!

:)))))

2012. szept. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jó étvágyat :)))


Itt van kép is:

[link]

A süti vágásra még picit rá kell gyúrnom, de amúgy fincsi :D

2012. szept. 2. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!