Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó sütemény recept hozzávalók...

Jó sütemény recept hozzávalók alapján?

Figyelt kérdés
nem találtam jó sütit még a neten, gondoltam hátha itt tud adni valaki jó ötletet. ami van itthon: tojás, tej, vaj, porcukor, egy kis kakaó, liszt, cukor, sütőpor, vaniliás cukor, meggy, zsír, tejföl. inkább édes sütit szeretnék sütni, akár piskótás akár sütés nélküli, bármilyen érdekel.előre is köszi
2012. okt. 12. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Csinálj egy piskótát, és szórd bele a meggyet! A meggyet a beszórás előtt hempergesd meg lisztbe, így nem fog lelülni a tészta aljára.
2012. okt. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Természetesen a tésztát neleöntöd a tepsibe, és abba kell a meggyet beleszórni.
2012. okt. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon fini, bár kicsit időigényesebb, családi recept. :)


Tészta:

4 tojás sárgáját 10 ek. vízzel, 25 dkg cukorral habosra keverünk. Másfél kanál kakaót ás 15 dkg durvára vágott diót rakunk bele (A dió akár elhagyható is, de akár darált diót is tehetsz bele). Belekeverünk 20 dkg lisztet és a tojások felvert habját valamint fél csomag sütőport.


Krém:

30 dkg margarint (vaj is lehet gondolom) 25 dkg cukorral kikeverünk. 4 dl tejet felfőzünk 4 kanál liszttel, 1 vaníliás cukorral és ha kihűlt, összekeverjük a vajkrémmel. (nekem néha csomós lesz sajnos, nem tudom mi a titka az ilyen főzött krémeknek, hogy ne legyen csomós).

A legvégén kimagozott meggyet keverünk a krémbe.


Ha a megsült tészta kihűlt, akkor a krémet rákenjük.


Máz:

5 ek. tejet 20 dkg cukorral habosra forralunk. 2 ek. kakaót adunk hozzá és tovább forraljuk. Majd tűzről levéve 5 dkg vajat beledobunk, elolvad és tovább főzzük. Amikor kicsit sűrűsödik, akkor beledobunk még 5 dkg vajat.

Jól elkeverjük és a tésztára öntjük.


Én nem vagyok profi, de aki ügyes, annak istenien sikerül ez a süti. :))

2012. okt. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy kóstolgasd, hogy mennyire édes. Én mindig kevesebb cukrot teszek az ilyen sütikbe.
2012. okt. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70 dkg cukor igen szép mennyiség.
2013. jan. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!