Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sóágyon sült csirkét hogyan...

Sóágyon sült csirkét hogyan készítitek? Hogyan és mivel fűszerezitek, kell e még külön sózni a csirkét? Az egész csirkét be kell vonni sóval vagy elég csak a csirke alá tenni?

Figyelt kérdés
Sok receptet találtam a neten,de mind más így nem tudom eldönteni melyik lenne a jó! Olyat szeretnék ami másnak már bevált és finom is!!!

#sóágyonsültcsirke
2012. nov. 3. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Sóágy azt jelenti hogy a csirke rajta fekszik nem érintkezik a tepsivel ezért az alja nem ég oda.De elveszik a zsírja szaftja.
2012. nov. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

én 1 kiló sót leterítek a tepsi aljára ráfektetem a csirkét,aminek a bőrére egy nagyon kevés sót teszek. A csirke kilójának megfelelően sütöm,tehát ha másfél kilós csirke akkor másfél óráig. Először nagyobb lángon sütöm majd közepes/kisebb lángon. Semmi más fűszerezés nem kell rá,isteni ropogós bőre lesz,a csirke húsa viszont omlós-puha.

Kedvencem hozzá a dán krumplisaláta:

Krumplit felkockázom majd puhára főzöm és kihűtöm. Hozzákeverek majonézt,egy kis tejföl felét,2 csomó újhagymát,sót borsot és összekeverem. Ez nagyon illik hozzá,mindig ez a köret nálunk ha ezt a kaját csinálom:)

2012. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Halgass a másodikra Ő sokszor csinálta már,én is kipróbáltam, és finom volt, bár a krumplisalátát én másképp csinálom, igaz nem dán:)
2012. nov. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2012. nov. 3. 17:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a második írja.

Annyi különbséggel, hogy én nem szoktam megkenegetni a csirke tetejét még pluszban sóval. Lefedem alufóliával, így sülés közben úgyis átjárja a só íze az egész csirkét.

2012. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!