Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha a kókuszos muffinba kókuszt...

Ha a kókuszos muffinba kókusztejpor kell és nincs, akkor mivel tudom helyettesíteni?

Figyelt kérdés

Ezek a muffin hozzávalói és elkészítése:


7 dkg vaj

4 tojásfehérje

15 dkg porcukor

10 dkg kókusztejpor

10 dkg kókuszreszelék

1 zöldcitrom héja, héja és leve


1. Bekapcsoljuk a sütőt 200 fokra (gázsütőnél 6-os fokozat), és a muffintepsi 12 horpadását kibéleljük egy-egy megfelelő méretű papírkapszlival.


2. A tésztához a vajat folyósra olvasztjuk.


3. A tojásfehérjékből lágy habot verünk - nem fontos, hogy kemény legyen, csak az, hogy valamennyi levegő kerüljön bele -, majd a porcukrot összekeverjük egy tálban a kókusztejporral és a kókuszreszelékkel. A kókuszos cukorhoz hozzáreszeljük a zöldcitrom héját, és ezt a száraz keveréket fakanállal hozzáforgatjuk a lágy fehérjehabhoz. Végül a laza masszába belecsurgatjuk a zöldcitrom levét, és hozzákeverjük a langyos, olvadt vajat.


4. A nyersen is finom tésztát (tessék csak megkóstolni!) elosztjuk a papírkapszlikkal bélelt tepsihorpadásokban, és kb. 20 percre betoljuk a forró sütőbe.


5. A megsült kókuszmuffinok színe ígéretesen aranyló lesz, az illatuk meg káprázatos.


2012. nov. 28. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Mivel van benne kókuszreszelék, ezért szerintem felesleges a kókusztej. Elég bele a sima tehéntej. Persze attól hígabb lesz a tészta, de amilyen muffint én csinálok az a recept ír bele tejet.

Esetleg csinálj házilag kókusztejet. A tejbe főzd bele a kókuszreszeléket, szűrd le és kész is. Ha nem akarsz a tésztába tejet rakni, akkor szerintem az se baj, ha kihagyod belőle a kókuszport mivel, ahogy írtam reszelék már úgyis van benne.

2012. nov. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi
2012. nov. 28. 23:30
 3/7 anonim ***** válasza:
A recept kókusztejport ir és nem kókusztejet! Ha sima tejet teszel bele, akkor teljesen más lesz a tészta állaga. Szerintem hagyd ki, vagy tegyél bele sima tejport.
2012. nov. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tegyél bele sima tejport és egy kis kókuszaromát.
2012. nov. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sima sovány tejpor is mehetne bele, de bocs, hogy megírom a véleményem, én ebbe a receptbe nem feccelnék egy forintot sem. liszt nincs benne, ami helyette van, jelen esetben "kókusztejpor", 4 tojásfehérje, meg a többiek, szerintem nagyon drága, és nem éri meg.

kókuszos muffin tucatjával van a neten, sokkal egyszerűbb. én is szoktam kókuszosat, de hát meg sem közelíti ezeket a hozzávalókat, mégis nagyon finom.

az illatuk is "elkápráztató"...

Persze Te tudod, mit szeretnél, és mennyiből kihozni.

2012. nov. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Tudom nagyon jól, hogy kókusztejport ír, de mivel én amilyen muffin recepteket ismerek abba kell tej és ezért írtam, hogy rakhat bele házilag készített kókusztejet. Nem gondoltam, hogy nem lesz érthető, amit írok. :)

2012. nov. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érthető volt amit irtál, de attól hogy a te recepted tejet ir a kókuszos muffinba, attól még ebbe a receptbe nem jó. Mivel nincs benne liszt szét fog folyni a tészta.
2012. nov. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!