Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyit főztök karácsonyra a...

Mennyit főztök karácsonyra a maradékok kitartanak Szilveszterig?

Figyelt kérdés
2012. dec. 12. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Igaz, hogy többfélét tervezek, de mindenből csak annyit, amit aznap meg is eszek. Maradék most ne legyen. Majd szilveszterre készítek ismét frisset.

A két ünnep között valami egészen könnyű főzelékek, hasonló kajákkal akarok meglenni.

2012. dec. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ISten örizz, hogy karácsonytól szilveszterig maradékokat kelljen enni!!!!

Karácsonykor ünnepi kaja normál mennyiségben, a két ünnep közt kimondottan egyszerü, könnyü kaják, és csak szilveszterkor megint valami különlegesebb, de akkor sem mázsaszámra.

2012. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis... Max 2-3 napra főzünk, ha pedig valamiből ennél is több van, megy a fagyasztóba és később csak elő kell venni.
2012. dec. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

23-án főzök egy félét,24-én is egy félét,sütök 3-4 félét.

25-26 szülőknél-nagyszülőknél,oda viszek a sütiből,otthon üres hűtő marad kevés sütivel.

Két ünnep között esszük amit kapunk 25-26-án vagy fagyasztom és főzök normális adagot.

31-re hidegtálat készitek és sütit.

2012. dec. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi 13-an ülünk asztalhoz, nehéz kiszámítani, hogy ne legyen sok maradék. Karácsony másnapján a maradékból eszünk, a többit egy-egy ebédre való kiszerelésben lefagyasztjuk és majd januárban előszedegetjük. A sütimaradék nagyobb részét pedig elcsomagolom az unokáknak. A két ünnep között pedig főzelékek vagy más könnyű ételek.
2012. dec. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Eddig én is lefőztem több adag pörköltet, meg szármát és sült húsokat kilószámra. Aztán hónapokon keresztül rájártam.

Most azt mondtam, hogy lehetőleg csak 1-1 evésre valót készítek, és majd januárban-februárban is főzök, amit akkor éppen megkívánok. Nem akarok most főtt ételből bespájzolni.

2012. dec. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A két ünnep között alig 3 nap van.Karácsonyra sokat főzök, de el is fog fogyni, mert még ajándékozunk is rászorultaknak néhány adag házi kosztot, sütit.(ez egy történet része )karácsony után egy kis "előböjt", vagyis valami egyszerű, könnyű lehetőleg húsmentes kaja jöhet szóba, esetleg kocsonya a spájzból.

aztán jön a második felvonás, megint sok-sok finomsággal, és újévi fogadalmakkal... (fogyókúra ügyben )

2012. dec. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-esnek: De az újévi fogadalmakat sosem sikerül betartani, úgy-e? Mert az sajnos nálunk sem működik. De annyira fantáziátlanok azért nem vagyunk, hogy fogadkozni legalább ne tudjunk.
2012. dec. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rátapintottál a lényegre :) többnyire csak a fogadalom szintjén marad a fogyókúra, de üsse kő egyszer élünk :)
2012. dec. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!