Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főznétek 4 napra 2000...

Mit főznétek 4 napra 2000 forintból?

Figyelt kérdés

Van itthon rizs,krumpli, hagyma,1 zacskó tészta,fűszerek,paradicsomsűrítmény,1 kiló liszt,tej,buzadara, egy üveges bolognai mártás, egy fagyasztott hús van még a fagyóba.


Sajnos ami nagyon fontos lenne az az olaj és a vaj...mivel ez sincs itthon.Vaj annyi van,hogy még vacsira elég hármunknak.


A tejbegríz a holnapi vacsi lesz.

A holnapi reggeli is megvan, mert vettem ma 1 kiló kenyeret meg egy májast.


2013. jan. 4. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Rizseslecsó, bolognai, sült krumpli, pizza
2013. jan. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rizs és tej --- tejberizs

Búzadara és tej --- tejbegríz

Hagyma, krumpli – hagymás krumpli, ha van paprika, paprikás krumpli

Krumpliból lehet sült krumplit is

A tésztát egyszerűen megfőzöd, és megeszitek úgy magában

A húst meglehet magában sütni, krumplit köretnek (sütőben sütni gondoltam)

A paradicsomsűrítmény és mártás nem tudom mire lehet, nem használtam még.

2013. jan. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Veszel fél kiló zsírt( olcsóbb és egészségesebb is, mint az olaj)

Egy zacskó Penne tésztára ráteszed a bolognai mártást.

A húst oszd ketté és főzhetsz rizses húst, a másik feléből pörköltet nokedlival.

A 4.000.- Ft-ból vehetsz margarint a reggelihez-vacsorához

Teával elég feltét nélkül is.

2013. jan. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a zsír már majdnem kétszer annyiba kerül, mint az olaj... bár én is mindenhez azt használok, de ez mellékes most.

a meglévő anyagokból,- pár dologgal kipótolva- azért lehet főzni. vaj helyett átmenetileg hidegkajához vegyél egy olcsóbb dobozos margarint, ha már muszáj, egy lt olaj

kb 400-450 ft, attól függ hol veszed. egy doboz tojás is belefér.

a tescóban 400 ft 75 deka elég jó minőségű lecsókolbász.

160 ft egy zacskó sárgaborsó.

már ebből is lehet egy tartalmas ebéd vagyis sárgaborsófőzelék sültkolbásszal.

a maradék kolbász mustárral lehet egy reggeli, vacsora.

tepsis krumplit is készíthetsz, főtt krumpli lerakva tepsibe egy sorba, rá sült lecsókolbász a szaftjával együtt,rákarikázva hagyma, majd újra krumpli, végül palacsintatésztával leönteni, pirosra sütni.

persze ehhez pár tojást is kell venni. a tésztába elég kettő.a rakottkrumpli is bevállalható, ha több tojást főzöl.egy nagypohár tejföl is jól jönne

ha a hús a fagyóban nem tudom milyen, de, ha szeletelhető, akkor hagymát dinsztelve akár pörköltnek, akár tokánynak

elkészítheted kifőtt tésztával, rizzsel.

Te tudod milyen hús, annak megfelelően készítsd el valamilyen tartalmas körettel.

persze pontos kalkulációt nem készítettem, csak ötletelek, hogy én mit csinálnék.

2013. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztosan főznék rizseshúst, meg hordós aprókáposztával húsos káposztát, esetleg maradék húst pirított tarhonyával főzném össze.

Kevésből kijön pl. rántott kelkáposzta törtkrumplival, esetleg jó nagy fazék paprikás krumpli.

Levesnek főznék egy fazék szárazbab-levest, utána lehet lángos, vagy lekváros kifli, vagy valami hasonló.

2013. jan. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

krumplistészta

hagymáskrumpli husival

rizseshús

tejberizs

bolognai

rizsleves


vennék még 2 csomag tésztát-dejós tészta, másnap pedig a maradékból dejós palacsinta

vennék 6szál virslit-krumplileves jó nagy adsggal

másik 3ból paprikáskrumpli

tarhonyát vennék abból pedig tarhonyáshús

vennék egy élesztőt sütnék belőle kenyeret és kalácsot ahhoz meg egy nagy üvek lekvár másnap lekváros tészta

2013. jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!