Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételt készítsek csirkem...

Milyen ételt készítsek csirkemellből az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Vasárnap vagy csak magamnak, vagy velem együtt 3 főnek kell ebédet főznöm, ez még a hét folyamán kiderül. Csirkemell és elég sokféle alapanyag, fűszer van itthon, de holnap megyek vásárolni, ezért tudnom kéne, mit készítsek, kell-e még hozzá valami. A helyzet az, hogy négy étel van, amit már nagyon régen ettem, és a vendégeim is szeretik, de nem tudok közöttük dönteni.


Ti mit ennétek szívesen és hogyan?


1. Gyros csirkemellből, salátával, kétféle szósszal, rizzsel vagy házi pitával


2. Narancsos-mézes csirke salátával, csípős szósz opció, rizzsel.


3. Kínai mézes bundás csirke rizzsel, csípős öntet opció.


4. Köményes csirke narancsöntettel, almával, fűszeres tepsis burgonyával. Itt is opció a csípős.


Melyiket ennétek szívesen, illetve változtatnátok rajta? Más egyéb, kicsit különlegesebb csirkemellből készült ételt is ajánlhattok, legyen több, amiből nem tudok választani :)


A csípős azért opció mindig, mert én pl. imádom, de ha jön a két vendég, ők kevésbé kedvelik, illetve időszakos: van, amikor folyton csak csípőset ennének, máskor nem esik jól nekik. Fogalmam sincs, most milyen időszakukat élik, nekem viszont mindig jöhet a jó csípős :) Ezek közül nekem személy szerint a 4.-hez van a legkevésbé kedvem jelenleg, de a két vendég viszont nagyon szereti, ahogy készítem ezt az ételt.

Ki mire szavaz?


2013. jan. 9. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én gyrost ennék...,
2013. jan. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik jól hangzik, de most nálam a következő a sorrend: 3., 2., 4., 1.
2013. jan. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is finom Gyrosra szavazok. De nem salátával készíteném, hanem nyers vegyes zöldséggel /káposzta,//vörös és fehér// uborka, paradicsom, esetleg még paprika vékonyra szeletelve. Ahogy az étteremben szoktam. Tehetsz a zöldségre egy csipet darált erős paprikát, vagy édeset is. Diszítésnek is kiváló. Ehhez nem szokás külön köretet adni. Ha mégis, készíts hozzá kevés hasáb burgonyát. Ha teheted, tálad fel fatányéron!
2013. jan. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
4
2013. jan. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
palcsintát ne csinálj belöle igérd meg:)
2013. jan. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ezek közül 3.!! :)

Én holnap ilyet csinálok:


[link]


nálunk nagy kedvenc,és mivel mi is csípős fanok vagyunk,a végén mindig meglocsoljuk ilyennel:

[link]


ajvármártásba is rakok belőle,igazán finom:)

De gyros is jó mivel ott is lehet csípős meg más szósz is.

Jó kaják:)

2013. jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nehéz választani, de nekem is a 4. a legszimpatikusabb, és pláne, ha a vendégek is szeretik, számomra ez egyértelmű jel lenne, hogy ezt válasszam.
2013. jan. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


3-as a saláta alatt görög saláta szerűt értettem, úgy szoktam, hogy egy nagy tálba pakolom elkülönítve ezeket:


- paradicsom cikkekre vágva, minden cikk félbe

- olajbogyó félbevágva

- hagyma karikázva

- vörös káposzta reszelve

- jégsaláta darabolva

- kígyóuborka kockázva

- csípős paprikakarikák

- sárgarépa reszelve

- sajt kockázva (trappista, a fetasajtot a húshoz adom)


Mellé kétféle öntet, fokhagymás tejfölös és csípős, mindenki azt szed, amit akar, olyan öntettel, ahogy szeretné.

Rizst vagy hasábburgonyát, esetleg karikázott sült burgonyát szoktam sütni hozzá, mi úgy jobban esszük, de mellé néha készül pita is, köret viszont akkor is van :)

Ja igen, a húst meg úgy csinálom, hogy előző este felvágom, befűszerezem, kicsi olajjal leöntöm és hűtőbe teszem, másnap kisütöm, és amikor kész, rádobok pár kocka fetasajtot, és két fakanállal kevergetve felvagdosom kicsit benne. Ezt mondjuk közvetlen tálalás előtt szoktam, amikor már minden megvan, mindenki asztalnál.



kvittagirl, nagyon jól néz ki az a göngyölt hús, szívesen ennék egy tejszínes vagy paradicsomos gombapörköltöt is, meg Wellington módra elkészített csirkére is gondoltam, de a vendégeim egyik tagja ki nem állhatja a gombát...

Én a csípős szószt legtöbbször házilag készítem, nyáron termesztünk paprikát, paradicsomot, és szoktam eltenni pár üvegben fűszeres meg csípős paradicsomszószt, chilliszószt is. Idén többet kell eltennem, mert alig van már, pedig jópár üveggel csináltam... nyáron zsíros kenéyren élünk paradicsommal paprikával (csípőssel persze), télen meg az eltett paradicsomokból és paprikákból készülnek a kaják sokszor :)


Alapból kínait akartam csinálni, de eszembe jutott, hogy itthon rég csináltam már gyrost. Minden héten eszek 1-2-szer a jól bevált étkezdéim egyikében hazafelé jövet, én elélnék rajta bármikor, de az itthoni mégis más... viszont mivel van itthon majdnem 20 kg narancs meg alma, azokkal is kéne valamit kezdeni, azon túl, hogy esténként megeszegetünk egy párat. Én nem vagyok oda a gyümölcsszószokért, vagy sült gyümölcsökért, de bátyámék (akik talán jönnek vasárnap, még nem tudom, hogy dolgoznak-e aznap) nagyon szeretik, ezért a gyümölcsszószos hús is eszembe jutott... előrébb nem lettem, bár a gyros kezdi elborítani az agyam, lehet az lesz :)

2013. jan. 9. 18:13
 9/11 anonim ***** válasza:
4. Szerintem gyros-t inkább ne csinálj, azt szinte bárhol lehet enni.
2013. jan. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. A nagy igyekezetben az öntetet meg kifelejtettem. Én oha nem veszek kész öntetet; magam készítem. A saláta is oké,amit írtál.
2013. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!