Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rántott hust lehet zsirban...

Rántott hust lehet zsirban kisütni? . Mert olajom kevés van. és teljesen elkell lepnie?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 04:47
 1/10 doboszoli ***** válasza:
100%

Lehet, sőt!!

Nem kell, hogy ellepje, de bő zsírban süsd, menet közben többször fordítsd meg, ne süsd egyszerre készre az egyik oldalt.Utána papírtörlő. Finom lesz.

2013. jan. 17. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bizony, és mennyivel másabb íze lesz! Úgy süsd ahogy az első leírta.
2013. jan. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Zsírban sütve valóban sokkal finomabb, mint olajban!
2013. jan. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

lehet hát!

sőt, az idősebbek csakis zsírral sütnek, mert azt szokták meg és szerintük úgy finom.

(anyukám olajban süt, de a nagymamám ki nem állhatja - ő csakis zsírban. finom!)

2013. jan. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Csakis zsírban sütöm, teljesen más íze van, mint olajban.

végül is tiszta disznózsír "rokona " a húsnak. (de azért csirkehús is jobb benne, nem kell azért zsirkezsír:)

egy tipp a felesleges zsír felszívásához: egy jénai aljára már nemkívánatos szikkadt kenyérszeleteket teszek, erre teszem a kisült rántotthúst, és a kenyerek remekül felszívják a felesleget.utána a cicáké lesz a zsíroskenyér.

Természetesen tiszteletben tartom azok véleményét is, miszerint olajban jobb...kinek pap, kinek a papné.

2013. jan. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Zsirban !!!
2013. jan. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
persze, anyám is abban szokta, finom lesz.
2013. jan. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Csak nyelek nagyokat. Teljesen egyetértek az előttem szólókkal! Zsírban sült rántotthús az igazi! Még az illata is más, amikor sütöd. Nagyon jó étvágyat hozzá!
2013. jan. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 doboszoli ***** válasza:
100%

Örömmel olvasom a kommenteket.

Meg is indoklom, miért jobb-nekem- zsírban sülve.

A "kabátkás hús" ha olajban sül, bármennyire is le van itatva, marad rajta sütőolaj, ami úgymond "folyós" marad.

A jóféle disznózsír,- az ízét nem is mondva- mintegy belesimul a rántott húsba, azzal egyet alkot.

Mielőtt valaki nekem esne, biztos jó olajban is, sőt én is ettem ilyet, de...

2013. jan. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mustafa33 ***** válasza:
100%
A zsírban sült egészségesebb is. Az olajak inkább nyersen hasznosak, de süténél kevesebbet bírnak ki. Hamarabb megégnek és benzpirén keletkezik benne ami rákkeltő. A disznózsír sokkal magasabb hőfokot bír ki. És ha ráadásul mangalica ☺. (tapasztaltam, egyik nap bevágtam egy jó adag sült mangalica szalonnát hagymával kenyérel kékfrankossal, másnap kivizsgáláson voltam a belgyógyásznál, az meg megdícsért, hogy látja a leletből hogy betartom a koleszterin diétát ☺)
2013. jan. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!