Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek, ma magunknak,2 főre?

Mit főzzek, ma magunknak,2 főre?

Figyelt kérdés
Alapanyagok:brokkoli,füstölt házi szalonna,1 fej saláta,tejföl,krumpli,borsó,kukorica,tojás,hagyma,csirkemell.

2013. jan. 28. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

A husit vágd csíkokra és készíts belőle valami sós, borsos (egyéb fűszerrel) tokányt, persze akár a borsóval, kukoricával is összepárolhatod. Tedd félre.

Krumplit héjában szoktam főzni, majd elszelem.

A brokkolit párold meg, készíts neki valami enyhén savanykás öntetet, de ne ússzon benne, csak ízesítésre használd.


Zománcos tepsi egy kis zsírral (olajjal) kend ki, majd a tejföllel is.

Rakd bele először a krumplit, sózd meg.

Tetejére a husit

Annak a tetejére a párolt brokkolit.

Az egészet ismét vastagon kend meg tejföllel, és forró sütőben süsd össze őket.

Ha kisebb mennyiség, akkor elég ha jénaiba rakod és a mikróban melegíted össze.

2013. jan. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Első vagyok!

Hasonló módon szoktam összerakni a maradék nokedli vagy főtt tészta (rizs) és a pörköltmaradék, és hordós párolt aprókáposztát rakok a tetejére. Nagyon szeretem ezt a fajta kaját, az enyhén savanykás ízű akármi, amit ráraksz a tetejre, enyhe pikáns ízt ad az egésznek.

2013. jan. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Én ezt csinálnám:

Brokkolit egy kis vegetás (vagy simán sós) vízben párold elő. Készíts elő egy jénait, a csirkemellet vágd szeletekre, fűszerezd ízlésed szerint, kis olajon vagy zsíron hirtelen süss neki egy kis kérget. Fektesd a jénaiba, a brokkolit csepegtesd le, öntsd a húsra. Készíts besamel mártást (kis olajon készíts világos rántást, öntsd fel tejjel, addig kevergesd míg be nem sűrűsödik, végén ízesítsd sóval, borssal). Ezt is öntsd rá a brokkolira, rá reszelt sajt, és süsd szép pirosra a sütőben. Ha nincs tejed és sajtod, akkor a tejfölbe tegyél egy kis sót, vagy ha fűszeresebben szeretitek akkor valamilyen fűszert és azt öntsd a brokkolira.


Csirkemell nélkül csinálom általában, de hússal is finom. Mi nagyon imádjuk a párommal. :)

2013. jan. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Brokkoli leves. A brokkolit megfőzöd sós vizben, majd egy tejfölös rántással besürited. Lehet turmixolni is, de nem fontos, olyan karfiol leves jelleget kap. A szalonnát piritsd meg, majd süsd ki benne a meglisztezett csirkemell csikokat. Emeld ki a megsült hust egy tányérra, és a visszamaradt szaftba tegyél kukoricát,hagymát, és párold készre. Mehet bele egy kis tejföl, liszttel elkeverve, és kiforralva. Mehet bele egy kis bors, esetleg mustár. Mehet vissza a csirkemmell, és még egyet rotyog együtt. A krumplit főzd meg hajában, egy pár tojással. Rétegezd a krumplit a főtt tojás karikákkal, fektess rá egy kis szalonnát, és süsd meg sütőben, ez a köret. Ha még van tejfölöd az sem ronthat rajta. Vizben oldj fel sót, cukrot, jó sokat, és ecetet. Ebbe a lébe tedd a fejes salátát, és tálald a ragud, és köreted mellé. Jó étvágyat.
2013. jan. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

A brokkolikrémlevest én is ajánlom, kisütött szalonnapörccel a tetején.

másodiknak hagymát dinszlejsz, arra csíkozott csirkemell,

amit fehéredéseig kevergetsz, amikor a levét kezdi kiengedni, akkor rá kukorica vagy borsó (vagy mindegyik, ha szeretitek ) együtt párolni még.Fűszerek ízlés szerint.

közben krumplit főzni héjában, majd főtt krumplikarikát, vajazott jénaiba lerakod, a zöldséges ragut ráteríted. erre megint krumpli.

tejfölt tojással, sóval kikeversz és belocsolod vele a rakottast. ha van sajt jól jön a tetejére reszelve.

az egészet pirosra sütni, majd kockára vágva lapátkanállal kiemelve a tepsiből lehet tálalni. a friss fejes saláta is illik hozzá, de majonéz kecsöp is mehet.

2013. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nagyon gusztusosan hangzanak,szerintem mindet ki fogom próbálni....nagyon szépen köszönöm....
2013. jan. 28. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!