Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Darált sertésúshoz milyen...

Darált sertésúshoz milyen fűszerek illenek leginkább?

Figyelt kérdés

Barátom anyukája MINDEN EGYES (sertés)darálthúsos ételbe csak és kizárólag majorannát tesz fűszerként. Ettől minden darált húsos étele egyforma ízű, legyen az egy töltött paprika, vagy egy tepsis rakott tészta. (Az megint más kérdés, hogy szegényke a sertéshúson kívül mást nem nagyon ismer, de ezt most inkább hagyjuk is... :D )

Szeretnénk a barátommal pár ötletet adni neki, hogy mivel lehet még fűszerezni a sertés-darálthúst, szeretnénk neki besegíteni kicsit!

Köszönjük a tippeket! :)


2013. febr. 2. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
só ,bors , fokhagyma , chilli ,gyros füszer keverék ,
2013. febr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármivel gyakorlatilag. Attól függ, mi készül belőle.


Lehetnek gyári fűszerkeverékek, húsfűszerek (steak, gyorspácok, gyros, stb), lehetnek zöldfűszerek: bazsalikom, majoranna, rozmaring, kakukkfű, tárkony, stb...

Lehet fokhagyma, és persze só, bors, pirospaprika, chilli, kurkuma, curry... millió egy fűszer és fűszernövény van. Nyugodtan ötleteljetek :)

2013. febr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Húú, köszönöm, ezek nagyon jók! :))

Igazából mi csak erről a majoranna-őőőrületről akarjuk lebeszélni, ehhez kellenek a különböző tippek! :D

2013. febr. 2. 16:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne gyári fűszerkeverékeket ajánlj neki. Sokkal olcsóbb és jobb is, ha valódi fűszereket használ.

A sertéshúsba éppen a majoranna nem nagyon illik.

Fasírozottba tehet a só, bors,paprika,hagyma mellé szerencsendiót.

Töltött paprikába, bazsalikomot, oregánót (a levébe).

De lehet, hogy okosbb lenne, ha néha ti főznétek.

2013. febr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nem csak azt ajánlottam, valóbban jobbak a valódi, élő fűszernövények, nem az őrlemények, nekem van is itthon sokféle... de azért gyros fűszerkeverék, steak pác, meg borsos mustáros, egyéb pácsók is vannak itthon, mert azokat az ízeket sima fűszerekkel nehezebb elérni.
2013. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szoktunk mi is főzni. :) Csak mivel én meg pont sertéshúsos kajákat nem csinálok otthon (inkább a szárnyasokat, meg a főzelékeket, leveseket szeretem), ezért nem igazán tudom azt sem, hogy mik illenek a sertéshez.
2013. febr. 2. 17:07
 7/7 anonim ***** válasza:

A hagyományos fasírtba én teszek sót, borsot, őrölt köményt, reszelt vöröshagymát, fokhagymát, egy pici majorannát, kis pirospaprikát.

más darált húsokba más fűszereket. paradicsomos húsgombócba pl reszek egy kis bazsalikomot is.

rakott ételekhez való darálthúst is többféle fűszerrel fűszerezem, koriander, őrölt babér, őrölt boróka, az étel jellegétől függően.a dinsztelt hagyma ezeknél alap, mert

nagyon kellemes alapízt ad neki.

Lehet kísérletezni, érdemes változatosan fűszerezni.

2013. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!