Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket szoktatok...

Milyen ételeket szoktatok megfőzni előre és eltenni fagyasztóba?

Figyelt kérdés

Kisbabám mellett nem nagyon van most időm órákat állni a tűzhely mellet... De ötletem sincs,miket főzzek,amit elteszünk fagyasztóba,aztán később csak melegítenünk kell...

Ti miket szoktatok? Ötlet?


2013. febr. 20. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Töltött káposzta csak bele a húst, becsomagolom, és akkor elég csak felrakni főni. Szilvás gombóc csak begyúrva. Chilis bab, levesek zöldség nélkül. Bármilyen pörkölt. Most hirtelen ennyi jutott eszembe :D
2013. febr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem most például egy jó nagy adag halászlém van még karácsonyról. Van teljesen elkészitett székelykáposzta, vadas szósz, berántás nélkül. Birkapörkölt vidékről.
2013. febr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ÉN nem.szoktam fagyaszzani,inkabb a gyors menüre esküszöm.Egyedül ami fagyasztott az a fasirt,rantitt hal .Egyebent szinte mindnt le lehet fagyasztani.Jo sok pörkolt jo a rizseshushoz,bagulyashoz,nokedlihez.
2013. febr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
töltött káposzta, pörköltek, előre panírozott hús és trappista.
2013. febr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hájaaa ***** válasza:
Sólet, húsleves
2013. febr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A krumplin kívül gyakorlatilag mindent kész és félkészételt lefagyaszthatsz. amikor időd van főzzél többet és ebédnyi adakokat fagyassz le belőle, lehetőleg felcímkézve.

a fasirt, rántotthús, rántottmáj, rántotthal, sajt, gomba rántva mind fagyasztható. fémtálcán széttterítve fagyaszd előbb le, majd kőkeményen összerakhatod egy kis tálcára az egy sütésre szánt adagokat, nem fognak összefagyni, azonnal lehet sütni forró zsirdékban.

rizses húsgombócot is gyúrhtasz be, amiből később töltöttpaprika, vagy par. húsgombóc, töltöttkáposzta is lehet. a húsokra koncentrálj, mert azokat érdemes konyhakészen fagyasztani. a pörköltfélék is nagyon jól jönnek lefagyasztva. köreteket, főzelékeket tényleg érdemes frissen készíteni melléjük, az már nem nagy idő.

amiket a mirelitpultokban látsz, otthon is biztonsággal fagyaszthatók. persze nem a krumpli, mert az egy speciális eljárással van fagyasztva.

2013. febr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
** amit kisebb tálcára teszel (pl hungarocell ) természetesen le kell folpackozni, de egy sima neylonzacskóba is lehet tenni.
2013. febr. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pörköltek bármilyen, ha elővetted, csak a köret kell hozzá

Húsos káposzta, töltött káposzta

Panírozott húsok

Panírozott zöldségfélék

Húsleves is, személy szerint teljesen üresen, vannak akik a zöldségfélét is lefagyasztják benne. Én nem szoktam, csak az üres lét.

2013. febr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
anyum lecsót szokott tojás nélkül, halászlevet leszűrve csak a lét, húslevest csak a levet, csirkemellet paníroz csak ki kell venni megsütni,bolognai szószt csak tésztát kell hozzá kifőzni ami 10 perc... :D mind kis műanyag dobozba szokta
2013. febr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!