Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mondanátok olyan ételt,...

Mondanátok olyan ételt, süteményt amit egy 12éves is eltud készíteni egyedül?

Figyelt kérdés

a lányom 12 éves és nagyon sokszor van egyedül itthon, mert nagyon sokat dolgozom.

főzni se nagyon tudok, van hogy 3-4 napig is ugyan azt eszi.

kéne valami kaja amit egyedül is eltud készíteni és lehetőleg nem kell hozzá sütőt használni. a gázt már tudja használni


2013. márc. 22. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
kókusz golyó , palacsinta ,
2013. márc. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Paprikás krumplit elég könnyű elkészíteni. 12 évesen főztem először egyedül :)
2013. márc. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
-főz ki magának tésztát, arra tehet tejfölt, sajtot, túrót, pirított szalonnát, sonkát, bacont.
2013. márc. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

-sült krumpli.

-főtt burgonya, gyors fasírttal vagy házi fasírttal amikor van időd megcsinálod berakod a fagyasztóba és ő mikor éhes kisüti magának.

- nincs előre bekészített lecsó?

2013. márc. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Süni süti: A húgom kedvence volt kiskorában. 10-14 évesen.

[link]


Kajareceptek: Pl. Tojásrántotta, parizeres kosárka, tojásos krumpli.


Ha van grillsütő, akkor az én egyik kedvencem a sajtos virsli. (Virsliket bevagdosni, belerakni egy sajtcsíkot, majd kisütni.)

2013. márc. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elsőnek: Palacsinta: Na azt azért szülő mellett gyakorolni kellene előtte.
2013. márc. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

- milánói/bolognai makaróni (a tésztát kifőzi, a szószt meg darált húst sem nehéz megcsinálni)

- tojásrántotta, bundás kenyér, pirítós kenyér (lekvárral, stb.), melegszendvics

- kifőz rizst, és arra bármilyen szószt elkészít mondjuk apróra vágott csirkehússal. Én pl. a "kínai mártás csirkéhez" nevű szószt nagyon szeretem

- amerikai palacsinta, valamilyen öntettel (pl. főz hozzá pudingot)

- kókuszgolyó, vagy bármi más, csak "összepacsmagolós", sütés nélküli sütemény

2013. márc. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amikor van időd, alapokra tanítsd meg. ilyen pl a pörköltalap, akkor már jöhet a paprikáskrumpli, valami gyorsan fővő pl csirkemell, comb, stb pörkölt, gombapörkölt, tojáspörkölt,... stb.ebből már magától jön egy gulyásleves is, ha elmagyarázod neki a szakaszokat.

rizsfőzés, tésztakifőzés is alap.

a krumplipüré is egyszerű, a sültkrumpli is.

Aztán ajd a kezébe egy alapszakácskönyvet, és amikor kedve szottyan rá - a tanulás mellett- lapozgathassa.

Ismered a mondást, az éhezőnek nem halat kell adni, hanem meg kell tanítani halat fogni.

Lehet, hogy most keményen hangzik, de a legnagyobb segítséget Tőled kaphatja.

2013. márc. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tök jó minden, amit írtatok, csak amit könnyű elkészíteni, az általában elég egészségtelen. Itt is szinte csak krumplis, tésztás, lisztes, cukros ételek lettek felsorolva. Én nagyrészt így híztam el, hogy anyukám sokat dolgozott, főzni én főztem, de senki nem tanított meg arra, hogy mi egészséges és mi nem. Minden nap tészta volt meg sült krumpli. Próbálj úgy alapanyagokat vásárolni, hogy a helyes étkezésre szoktasd. Egy sült húst, pirított zöldségekkel, és egy kis mustárral nem nehezebb elkészíteni, mint egy palacsintát, és még a tápértéke is többet ér. Persze ehet tésztát, meg édességet, csak azt mondom, hogy ne minden nap. Legyen változatos az étkezése, figyelj erre.
2013. márc. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!