Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van még olyan rajtam kívül...

Van még olyan rajtam kívül aki nem a hagyományos húsvéti kajákat főzi húsvétra? Nektek is kikadnak a rokonok?

Figyelt kérdés

Már gyerekként se szerettem,hogy minden húsvétkor ugyanaz volt a kaja.

Most már saját háztartást vezetek lassan 10 éve,kettesben vagyunk párommal(még).

De semmi hagyományos nincs,hanem amit épp megkivánunk,vagy ami új receptet látok,kipróbálom.

Idén például egy csirkemelles májas renceptet néztem ki új kajának,többi majd amit megkivánunk,és süti is lesz,bár az van máskor is,de nem rétes és társai.

Tavaly pl párom zöldborsófőzeléket kívánt,az volt a húsvéti vacsi.

Anyám és anyósom egyszerre akadt ki,amikor aznap este hivtak kellemes ünnepeket kivánni és a mi volt a menü kérdésre mi válaszoltunk is...


Vélemény?



2013. márc. 25. 14:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ráadásul tavaly még fel is ajánlották,hogy menjünk akármelyik szülőhöz,adnak normális kaját...

Mintha nem lenne a hűtőben elég kajánk...csak épp főzeléket kivánt párom,nekem mindegy volt épp.

2013. márc. 25. 14:20
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Nemtom, én azért szeretem a húsvéti kaját, mert az pont nincs máskor (főtt sonka) vagy csak elég ritkán, évente max. 1-2x máskor (bárány, nyúl). Random netes receptet meg akármikor lehet főzni.


De persze azt csinálsz amit akarsz, nem is értem miért írtad ki ezt a kérdést.

2013. márc. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nálunk sem nagyon szokott ünnepekkor hagyományos étel lenni. Amit szeretünk, azt csináljuk.
2013. márc. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azt eszük amit megkivánunk ::
2013. márc. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Felénk mindenhol megszokott húsvéti kaja van.

Kis szendvicskék főtt sonkával főtt tojással,sajttal,stb.

Húsleves,második,rántott hús,töltött káposzta vagy töltött paprika,rúdfasirt...

2013. márc. 25. 14:32
 6/14 anonim ***** válasza:
Nalunk pl gourmet lesz vasarnap, hetfon meg rakott karfiol. Nem vagyunk vallasosak, a csaladom ezeket "rendelte". Sutinek cseh linzer lesz -eleg surun sutom a kave melle nagyon jo- meg meteres kalacsot tervezek tojaslikoros kremmel.
2013. márc. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálunk az van, amit épp kitalálunk. Tavaly például cézár saláta meg volt valami más is, amire nem emlékszem. Bár azért a reggeliben benne szokott lenni a tojás meg a sonka. Meg van süti is, de azok se a hagyományos, hanem amihez épp kedvünk van.
2013. márc. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a húsvét vasárnapi reggeli a hagyományos.Sonka, édes-mazsolás frissen sült kalács, friss zöldségek, tojás..Aztán a többi a ki-mit-akar kategóriába tartozik.
2013. márc. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit fura, amit írsz. Nálunk a húsvét szorosan összefonódik a húsvéti étellel. Így lesz tökéletes húsvét-érzésünk :)
2013. márc. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 doboszoli ***** válasza:

Amihez ragaszkodom:

-karácsonyi halászlé és bejgli

-húsvéti sonka

-(hobby)disznóvágáskor forralt bor

Minden más alkalommal szemrebbenés nélkül megeszem szerdán a hagymás rostélyost, vasárnap a káposztás tésztát.

2013. márc. 26. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!