Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tehetünk, hogy ne pattogjo...

Mit tehetünk, hogy ne pattogjon úgy az olaj sütés közben?

Figyelt kérdés
Azt már megtanultam, hogy sokszor a víz miatt pattog, de például mikor valaki rántott dolgokat készít, mondjuk maga panírozza a sajtot, vagy a karfiolt, akkor miért??? Mirelitnél oké, ott szinte jeges még, mikor az olajba kerül, de a többi? Mit tehetnék, hogy ne legyen "életveszélyes" a közelében lennem? (Egy nagyon kezdő háziasszony)

2013. máj. 2. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
talán nagyon forró az olaj?
2013. máj. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, de ha alacsony hőfokon sütök, akkor is... :/
2013. máj. 2. 17:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
valóban nagyon forró lehet az olaj, de lehet kapni nyeles , fröccsenésgátló szitát is minden konyhafelszerelési részlegen, boltban, piacon.
2013. máj. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor hagyma alá rakok olajat,és kicsit pattog,megsózom,anyámtól hallottam.rántott dolognál is csináltam ezt,nekem végül is bevált
2013. máj. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sose pattog, mindig a legolcsóbbakat veszem. És persze csontszáraz az edény. Tiszta is persze. Tiszta, száraz edény, benne forró olajjal előbb-utóbb füstöl, de még mindig nem pattog.
2013. máj. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem sem pattog, csak ha vizes lesz. egyébként utolsonak üzenem, hogy muszáj hogy ,,füstöljön,, én pl rántott husnál mindig teszek az olajba kruplit (pár gerezdet) és akkor nem ég meg az olaj, vagyis nem fog füstölni. mert ugye ha sültkrumplit sütsz sem ég oda :) ennyi a megoldás.
2013. máj. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak a példa kedvéért mondtam a füstölő olajat, ami persze nem jelenti azt, hogy nem valós tapasztalaton alapul! :) Szoktam "indikátort" dobni az olajba, meg néha szoktam azt hinni, hogy már dobtam bele valamit sercegni. :)
2013. máj. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
"indikátort"?
2013. máj. 6. 17:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy krumpli, egy csepp a felvert tojásból, tehát egy pici abból, amivel rövidesen tele lesz az olaj... Indikátor, mert vidám sercegéssel jelzi, hogy jöhet a sütés.
2013. máj. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!