Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vettetek már az idén újkrumpli...

Vettetek már az idén újkrumplit? Hogy készítettétek el?

Figyelt kérdés
2013. máj. 5. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen újkrumplit?Mikor termett volna?Nemrég még hó volt.
2013. máj. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 lencsefőzelék ***** válasza:
Már láttam én is. Az egyik helyen 600, egy másikon 1100 Ft volt kilója. Akkor már inkább édesburgonya, abból is van hazai, és árban is ott van 800-900 Ft körül.
2013. máj. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk szombaton már tele volt vele a piac! Még nem vettem.
2013. máj. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is láttam már a dél-alföldön, de az árát nem mertem megnézni! Gondolom 600-800 körül biztosan van.
2013. máj. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezeknek köze nincs a valódi újkrumplihoz. nemrég olvastam, hogy "fojtott" krumplinak nevezik, a nyári krumplit földbe

elvermelik, sok szalmával és egyebekkel betakarva, majd ilyenkor elővéve valóban olyan újkrumpli hatása van, még a héja is rongyos .

Nálunk is van a piacon, a jó ég a megmondhatója, hogy valójában új, vagy fojtott, de az ára 800-900 ft.

Én még nem vettem, de amíg 250-200 alá nem megy nem is fogok.

2013. máj. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 6. 20:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyankor szoktam áttérni az ókrumpliról az újkrumplira, amikor az öregnek a minősége már olyan, hogy kb. a felét már pucoláskor eldobom. Ugyanis akkor az ára már egy kilóra átszámolva a duplája. Amennyiben ez így akkor már több, mint az újkrumpli ára, attól kezdve csak újkrumplit veszek.
2013. máj. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!