Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mekkora nagyságú piskóta lap...

Mekkora nagyságú piskóta lap jön ki akkor ha 1 tojást használok fel?

Figyelt kérdés
Szóval arra gondolok hogy 1 tojást használok fel, mert mindenhol ugye leírják hogy 6-8 tojás kell hozzá. Ezzel nincs is baj csak én úgy akarom hogy 1 cm vastag legyen a lap és fel kéne mérnem hogy akkor mennyi kell a sütihez amit akarok csinálni. Na most ha tudnám hogy 1 tojásból mennyi jön ki akkor nem lenne gond mert onnan kitudom számolni a várhatónagyságot. Amúgy ilyen 3 lapos piskótás pudingos sütit akarok sütni tehát alja vaníliás teteje meg csokis lenne és ugye a 3 piskóta lap. Köszi előre is!

2013. máj. 9. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne, ha sütnél 8 tojásból piskótát, és 3 részre vágnád. Én mindig úgy készítem a tortákat.
2013. máj. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miután a piskóta magassága attól is függ, hogy mekkora tepsiben készíted, így a méretek ismerete nélkül nem lehet megmondani, hogy hány tojásból lenne 1 cm-es vastagságú piskótalap.
2013. máj. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mekkora tepsiben akarod sütni? És milyen formában (kerek, szögletes)?
2013. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

sok tortához (pl Dobos) úgy kell csinálni a piskótát, hogy nem egybesütöd, hanem egyenként kikened a lapokat. Csinálhatod úgy, hogy egyesével kikevered a piskótát.

1 tojás, 25-30 g liszt, 20 g cukor. Vagy egybe kikeversz 3-4 tojásból és azt osztod szét.

Körberajzolsz sütőpapírra egy 22-24 cm-es tortakarikát és szépen elegyengeted rajta a masszát. Ekkora tortakarikánál lesz kb 1 cm-es a lap

2013. máj. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pudingkrémes tortánál nyugodtan lehet 8-10 tojásból sütni egy piskótát, majd 3 felé elvágni.
2013. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A gázsütő sütőlapja: ha 6 tojásból kavartuk a piskótát, és arra a sütőlapra öntöttük, az adott kb. 2-3 cm vastag tésztát, ami pl. a piskóta-tekercshez tökéletes volt.


Ezek szerint, ha azt akarod, hogy kb. 1 cm vastag piskótád legyen azon a sütőlapon sütve szerintem a 4 tojásból kikavarod, ráöntöd. Bár akkor egész biztosan nem kell neki a 20 perc sülés, figyelj oda, mert a 12, max 15 perc alatt szerintem az készen is lesz!

2013. máj. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" tojásos gyümölcstortaalap receptem van, egy 26-os kapcsos formában kb 3 centis szép levegős piskóta lesz.

(gyüm.torta formában más, mert ott másképp terül, és pereme is van.) mondjuk én ha ebből három külön lapot akarnék sütni, a másfél adagban kikeverném, és háromfele osztva sütném ki, sütőpapírral bélelt formában.

de hagyományos módon én is egy magas piskótát sütök, és háromfele vágom.

gondolom okod van rá, hogy laponként akarod sütni.

2013. máj. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs, most látom, hogy rosszul gépeltem, a gyüm. torta alapja 2 tojásos piskóta.
2013. máj. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!! Akkor 8 tojásból fogom sütni. Amúgy szögletes kb 30cm hosszú tepsibe fogom
2013. máj. 10. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!