Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kevés szabadidő hiányában ha...

Kevés szabadidő hiányában ha több részletben oldanám meg a főzést, nem lesz baja az ebédnek, nem fog korábban megromlani?

Figyelt kérdés
Két pici gyermekem mellett nagyon nehéz időt szakítani mindenre.Arra gondoltam, hogy több részletben állok neki megfőzni, mikor este elalszanak, akkor pl a rakott krumplihoz megfőzöm a tojásokat és a krumplit, de csak másnap ebéd előtt teszem be a sütőbe.Ugye így gyakran többször melegítem fel a hozzávalókat, nem fog megromlani?
2013. máj. 17. 14:13
 1/9 anonim válasza:
100%
Szerintem semmi baja nem lesz, főleg hogy utána még ugye meg is sütöd. Meg gondolom nem 20embernyi adagot csinálsz, hanem amit 2-3 nap alatt megesztek.
2013. máj. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, mindig 2-3 napra főzök.Csak úgy tudom, hogy egyszer szabad megmelegíteni az ételeket.

Eddig mindig este 9-10 kor álltam neki főzni, de már nem bírom, nagyon fáradt vagyok.Így az is megfordult már a fejemben, hogy este alágyújtok a kajának, ami sokáig fő pl husos káposzta, fő amíg fenn bírok maradni, majd elzárom alatta a gázt, és másnap ismét alágyújtok és befejezem.

2013. máj. 17. 14:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennek így, ahogy leírtad, semmi baja nem lesz. Éjszakára tedd be a hűtőbe a főtt tojásokat meg a krumplit.
2013. máj. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz, én is így szoktam, már évek óta. Eddig még nem lett bajunk tőle. :D
2013. máj. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz,sokszor én is így csinálom,főképp ha tudom,hogy másnap napközben kevés időm lesz.

Este elfő ameddig fürdök,stb,elzárom,hűl kicsit,hűtő,másnap sütőbe.

Vagy rántott hús,este kloffolom,beforgatom,krumpli megpucolom,összevágom,vizbe teszem,sütés csak másnap.

De pörkölt is volt már hogy félbemaradt a főzése,másnap folytattam,ugyanolyan finom.

2013. máj. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kellő lehűtés utáni hűtőbe tevés a lényeg.

Krumpli hideg vízbe főzés nélkül a legjobb, mert más nap forrón tudod sütőbe rakni.

Sok kész ételt le lehet fagyasztani, kis adagokba az is jó megoldás, még kifőtt tésztát is.

2013. máj. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindegyőtöknek, akkor ahogy esik úgy puffan majd a kaja:)

A fagyasztással is hadilábon állok, eddig nem fagyasztottam, mindig addig esszük az ételt míg el nem fogy, így nem tudom sajnos, hogy mit lehet lefagyasztani és mit nem.

2013. máj. 17. 21:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze, a főtt tojásnak és krumplinak nem lesz semmi baja, ha hűtőbe teszed éjszakára.

Mi is csináltuk már így, amikor másnap kevés idő volt a főzésre. Este megfőztük a tojást és a krumplit, megpucoltuk és beraktuk a hűtőbe. Másnap már felszeleteltük és rétegeztük a hozzávalókat a jénai tálba, ami lássuk be, sokkal kevesebb idő. Ráadásul amíg előző este vacsorázunk, a krumpli és a tojás főhet, ott vagyunk úgy is a konyhába, így nem kell plusz időt a tűzhely mellett tölteni. :)


Egyébként semmi baja nem lesz. A rakott krumpli pl. normál esetben nálunk úgy készül, hogy amikor felteszi a húslevest anyukám főzni kora reggel, akkor megfőzi a tojást és a krumplit is. Ez olyan 6-7 óra körül van. A délelőtt folyamán ott van a konyhában, hagyjuk kihűlni, megpucoljuk stb. de nem szoktuk betenni a hűtőbe. Viszont a sütőbe is csak dél körül tesszük be, hogy frissen süljön, mielőtt esszük. Sosem volt semmi bajunk tőle!

2013. máj. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem lesz baja :) Egyébként a legtöbb ételt nyugodtan lehet többször melegíteni.
2013. máj. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!