Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért hívják húslevesnek azt...

Miért hívják húslevesnek azt a levest is, ami húsleveskockával, tésztával fő, hús nélkül?

Figyelt kérdés
2013. jún. 27. 23:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Jó kérdés.

A húslevest hússal főzik, és a húsleveskocka meg azért van, hogy gyorsabban és könnyebben elkészíthesd hús nélkül meg minden nélkül, de megvan a húslevesíze .Ezért az is húsleves, csak gyorsabb változatban. Szerintem.

2013. jún. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Salx Narval ***** válasza:
Engem nem zavar, amíg más eszi.:D Bár az én első húslevesemre simán rávert volna a kocka, vagy a zacsis leves is.:D Szegény anyám félnapig küzdött vele, amíg kihozott belőle valami ehetőt.:D
2013. jún. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

11-es, igen, ez így van. Csak nálunk kisgyerekkoromban rengetegszer főzött anyukám húslevest - mindig más-más tésztával, meg zöldséggel, de elvétve volt , hogy húst is főzött bele. Szóval sima tésztával főzött leves volt, hús nélkül és akkor még nem nagyon volt divat a húsleveskocka, de amikor divatba jött, akkor se rakott soha bele.


Szóval nálunk még csak azt se foghatjuk rá, hogy leveskocka által némi húsíz került volna bele és divat se volt akkoriban. Mégis mindenki húslevesnem hívta a családban. De a menzáról hozott ebédben se volt soha hús akkoriban, szerintem húsleveskocka se, mégis húslevesnek hívták a menzások.

2013. jún. 28. 03:19
 14/18 anonim ***** válasza:
Ti miért hívtátok húslevesnek ha nem volt benne hús? Ha csak közldség került bele meg tészta akkor az zöldségleves. Nekem ez is fura.
2013. jún. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert a húsleves kocka besűrített hús- és zöldségkivonatokból áll, no és persze ezernyi adalékból, de én azt nem hívnám húslevesnek, igaz nem is eszünk ilyet soha, inkább főzök egy igazi jót húslevest.
2013. jún. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Pl.:

halászlé

gulyásleves

Eszterházy-rostélyos (mármint gróf Eszterházy)

Újházi-tyúkhúsleves

Dobos-torta


és a többit is sorolhatnánk, hogy egyes ételünk miről-kiről lett elnevezve. És a fenti példák alapján senki sem tételezi fel, hogy abból a személyből készült kaja, akiről az a nevét kapta.

2013. jún. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
...és a Kaszás levesben sem főtt kasza. :-)
2013. jún. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én a húsleves kockát rizsfőzéshez használom, és olyan ételekbe, amelyekbe a recept szerint húsleves alap kell.
2013. jún. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!