Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lencsefőzelék készítésekor a...

Lencsefőzelék készítésekor a sót mikor kell a főzővízbe tenni, a főzés kezdetén vagy a vége előtt?

Figyelt kérdés

2013. júl. 17. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a kezdetén szoktam beletenni.
2013. júl. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kezdetén teszek bele keveset ,és a végén ha kész megkostólom és ha kell teszek még bele.
2013. júl. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor felforr, akkor szoktam sózni. a só lassítja a víz felforrását, így mindenbe, ami vízben fő, a forrás után teszem a sót. tészta főzővízbe is.
2013. júl. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amikor felforrt teszek bele sót : Majd még a rántásba is keverek kevés sót : Végül ha kész megkóstolom ha kell még teszek bele.
2013. júl. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Azért kérdeztem, hogy a lencse főzővizébe mikor kell beletenni a sót, mert több helyen olvastam, hogy a hüvelyesek főzésekor a főzés vége felé kell sózni, mert akkor hamarabb megpuhulnak, illetve, ha az elején történik a sózás, akkor elvileg tovább tart a főzés.

A múltkor vettem egy sárgaborsót, amelynek a csomagolásán is fel volt tüntetve, hogy csak a főzési idő letelte előtt 10 perccel sózzuk.

Kíváncsi voltam a tapasztalataitokra.


[link]

Itt ez van írva:

"A lencsés ételeket főzés közben nem jó sózni, és nem szerencsés savas alapanyagokat hozzáadni (pl. bor, ecet, paradicsom), mert meghosszabbítják a lencse főzési idejét, ezért ezeket az ízesítőket a végén adjuk hozzá."


Például itt is írják (bab esetében):

[link]

"A babot csak a főzés utolsó pillanataiban sózzuk meg, mert a só meggátolhatja, hogy a bab megpuhuljon."


Mindjárt főzök egy kis lencsét és megfigyelem, hogy mennyi idő alatt fő meg. :-)

2013. júl. 17. 11:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, ki, hogy tapasztalja meg. ki lehet fogni olyan lencsét, babot, sárgaborsót, ami lehet, hogy a kőkorszakból maradt ránk:D sózás ide vagy oda...

viszont a savas tapasztalattal maximálisan egyetértek, a savak a zöldségeket keményítik, a húsokat puhítják.

Hát kellemes tapasztalatszerzést :)

2013. júl. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azt még meg tudnátok írni, hogy mennyi idő alatt szokott megfőni a lencse?

Kérlek, ha még lennétek olyan kedvesek, írjátok már meg, jó? Azt is, hogy előzőleg be szoktátok-e áztatni a lencsét.

Köszönöm!


(Az a helyzet, hogy mi NAGYON kevés hüvelyest szoktunk fogyasztani, ezért szívesen hagyatkozom a ti tapasztalataitokra, megfigyeléseitekre!!!)

2013. júl. 18. 10:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Én speciel beáztatom este, de sokan nem. nekem egy óra alatt megfő így. babérlevelet, citromkarikát, szemesborsot is szoktam beletenni.
2013. júl. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!!

Minden eddigi válaszolónak zöld kezet adtam és írjatok még, adom a zöldeket! :-)

2013. júl. 18. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!