Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mondanátok nekem egyszerű...

Mondanátok nekem egyszerű süti recepteket? 14L

Figyelt kérdés
Muffint és piskótatekercset készítettem már egyedül és amíg az anyukám dolgozik meg szeretném lepni valami finommal. Csokisra gondoltam, valami olyasmira mint a muffin, csak tepsiben. Valahol olvastam olyat, hogy kakaós kocka. Valami ahhoz hasonlót szeretnék. Légyszives a hozzávalók mellé leírást is adjatok.

2013. aug. 23. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:

kakaós lepény.

25 deka liszt, 25 deka cukor, 2,5 deci tej, 1 tojás, 10 deka vaj /margarin (de 1 deci olajjal is finom ) 1 sütőpor, 2 púp. evőkanál keserű kakaópor.

a zsiradékot a cukorral a tojással jól kikeverjük, hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet, de közben adagoljuk apránként a tejet is. végül a kakaó megy bele.

egy közepes tepsit kibélelünk sütőpapírral ( ha nincs, akkor zsiradékkal kikenni, liszttel beszórni egyenletesen )beleöntjük a masszát és 10 perccel előbb bekapcsolt sütőben kb 180 fokon ( kb 4-es fokozat )addig sütjük, amíg a közepén beleszúrt villára már nem ragad. ez kb 25-30 perc.

ez így önmagában is nagyon finom porcukorral megszórva, de el lehet vágni és lekvárral megtölteni, vagy nagyon finom, ha pl lecsurgatott meggyet szórunk rá , mielőtt bedugjuk a sütőbe.

nagyon egyszerű, finom, gyors süti.

2013. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megcsináltam. Mielőtt a sütőbe tettem megszórtam barackkal, majd amikor készen lett leöntöttem csokival. Nagyon finom lett. Köszönöm szépen.
2013. aug. 23. 16:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes vagy gratulálok :)Köszi, hogy vissza is írtál, kedves vagy.

üdv:)

2013. aug. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!