Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok mondani egyszerű...

Tudnátok mondani egyszerű alapanyagokból elkészíthető, jellemzően MAGYAR sütemény recepteket?

Figyelt kérdés

Egy olasz lánynak szeretnék küldeni egy magyar receptet, amit ő is könnyen el tudna készíteni viszonylag gyorsan.

Ha ismertek szintén magyar egytálételeket, ami ugyanígy gyors és egyszerű, azt is szívesen elküldöm neki.


2013. ápr. 10. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Süti pl a Borzas Kata, egytálnak pl a Bácskai rizseshús jó lenne.
2013. ápr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lecsó, lángos, somlói galuska, aranygaluska, fánk, almás rétes, mákos guba,túrós csusza, káposztás kocka, madártej, túrógombóc. Ezek elég egyszerűek és ha jól tudom, magyar eredetűek. de erre azért mérget nem vennék.
2013. ápr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért ezek nem mind olyan egyszerűek egy külföldinek, ennél jóval egyszerűbb receptekre gondoltam. A lecsó jó ötlet! Köszönöm
2013. ápr. 10. 19:40
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A lecsó nem magyar, hanem szerb étel. De persze egy külföldinek mondhatod nyugodtan, hogy magyar :P
2013. ápr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Valóban nem magyar a lecsó, én nem írnám meg azt egy olasz lánynak. ráadásul az olaszoknak is vannak lecsószerű ételeik.

Akkor már inkább egy kolbászos paprikáskrumplit, vagy krumplistásztát írnék. ezek tényleg egyszerűek.

2013. ápr. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sütiben nincs egyszerű magyar recept, illetve, aki nem tud gyúrni, vagy általában sütni, akkor hiába írjuk az eredetei magyar sütiket nem fog menni neki.

Írhatnánk a Dobos tortát, a Rigó Jancsit, és még néhányat, de, mint írtad egyszerű kellene.

ami meg egyszerű, az meg korántsem biztos, hogy magyar eredetű.

almáspite, túróslepény, rétesek garmada, mind nagyon finom, de nem biztos, hogy meg tudná csinálni, és az alapanyagok sem biztos, hogy léteznek ott. pl a túrójuk csak az a szemcsés rikotta, tejföl sincs, csak tejszín... stb.Palacsinta, rizskoch, muffin ezek egyszerűek, de egyik sem magyar.

a Somlói galuska magyar, de szerintem Neki az is bonyolult lenne.

2013. ápr. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Írd le neki a kókuszgolyót, meggyel a közepében. Nem biztos, hogy echte magyar, de egyszerű az biztos.Írd meg, hogy MO-on az egyik legkedveltebb sütés nélküli süti.
2013. ápr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
somlói, ha pl babapiskótából csinálja az egyik legegyszerűbb süti.
2013. ápr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sajnos én sem találtam igazán egyszerű és közben magyar eredetű sütit. A kókuszgolyó jó ötlet! Nem azt írom akkor, hogy magyar, hanem, hogy kedvelt :) Köszi!
2013. ápr. 11. 13:30
 10/11 anonim ***** válasza:
A gesztenyepürét állítólag ilyen formában csak Magyarországon eszik.
2013. ápr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!