Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik az a francia süti...

Melyik az a francia süti nagyon híres és finom?

Figyelt kérdés
Jönnek hozzánk befolyásos vendègek akik a szüleim fönökei ès ök franciák. Anyukámèk elutaztak ès rám bízták a sütès, fözèst. Anyukám azy mondta, hogy a süti minfenkèpp ismert legyen ès francia, mert tudomása szerint azok a vendègek ilyen fajta sütiket kedvelnek.

#francia konyha #sütemèny vacsora #befolyásos vendègek
2013. szept. 10. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tarte tatin.(fordított almatorta)
2013. szept. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Francia almás pite.
2013. szept. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Macaron
2013. szept. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gömbicica ***** válasza:
93%

nem tudom, én ugy vagyok ilyen kaja dologgal, hogy inkább a magyarságom csodás sütijeivel hozakodnék elő, nem azzal, amit ők ott akkor esznek amikor akarnak!

A somlói számomra toppp, ha jól van elkészitve.

Vagy egy finom francia (ha már egyszer francia ;-) krémes?

majd megkedvelnék hazánk süteményeit is!!!!

2013. szept. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerinted egy franciának te finomabb francia süteményt fogsz sütni, mint amit ő ismer?


Ez kb. olyan, mint a németeknél a "goulash" néven futó répás marhapörkölt és az igazi gulyás közössége.


Ha tényleg fontos és tényleg francia sütit akartok (tök hülyeség), akkor hozzatok a Zazzi Cukrászdából (Kolosy tér mellett a második kis utca a sétálóutcáról), ők az olyan típusú, innovatív süteményekre szakosodtak. Ha te akarsz sütni, akkor olyat süss, amiről tényleg tudod, hogy nagyon finom.


Nem tudom ki gondol olyat, hogy ha külföldi vendég jön, akkor a hazája kajáját kell főzni...Te talán Olaszországban meg Spanyolországban is bablevest és túrós csuszát akarsz enni?

2013. szept. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is érdekesebb lenne nekik valami olyasmit csinálni, ami kuriózum számukra.

Amit ők ismernek, úgysem biztos, hogy el tudod készíteni a szájuk íze szerint.


Én amin gondolkodnék:

- somlói

- palacsinta

- aranygaluska vaníliasodóval

- zserbó

- dobos torta

- rigó jancsi

- Rákóczi túrós

- krémes

- mézeskalács

- almás pite...

2013. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gömbicica ***** válasza:
92%

5-ös 6-os ezerrel egyetértek.

de amint látom mentek a lepontozások(((


akkor tessen kedves kérdező elővenni a gugli barátunkat és beirni hogy franciaország hires süteményei:

[link]

még meg is mutatják.

jó munkát.

a befolyásos embereknek jó étvágyat.


És egyél olaszországban gulyáslevest.......

2013. szept. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukam baratja francia. Odavan a macaronert, a creme bruleert, a francia palacsintaert es egy csokis mousseert,aminek nem tudom helyesen leirni a nevet,de a dr.oetker gyart olyan port. Valami ' mousse de chocolat' a neve.
2013. szept. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5 és 6-ra szavazok, MAGYARORSZÁGON élünk, mi magyarok vagyunk.
2014. júl. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!