Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húsmentesen ez? Székelykáposzt...

Húsmentesen ez? Székelykáposztát szeretnék készíteni, de nem szeretem a húst, van kipróbált recepted finom, hús nélküli székelykáposztához?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm! :-)

2013. okt. 2. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én főzni próbáltam, de a kolleganőm szójakockából csinálja.egyszer hozott be a mhelyre, megkóstoltam, ízre tökéletes volt.
2013. okt. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi, hogy írtál! Az nekem nem gond, ha nincs a káposztához hús vagy szója, csak finom legyen a végeredmény. ;-) A munkatársad receptjét el tudnád küldeni valamikor? Köszi, ha igen!
2013. okt. 2. 13:28
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]


variációk egy témára

a vegák így készítik

2013. okt. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

:-)

Igen, köszönöm, természetesen a google-t már használtam a kereséshez.

Inkább személyes tapasztalatra lettem volna kíváncsi.

2013. okt. 2. 14:46
 5/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Bár nem vagyok vega, amikor a szója "betört" hozzánk, én is kipróbáltam, szinte minden variációban.

Kizárólag a brassóihoz használom a szójakockát esetenként, mert ott a hagyma-, fokhagyma elveszi azt a jellegzetes szója-ízt!


Ezért gondoltam, ha hús nélkülit akarsz, lehet hogy jobbat is találsz a vegák receptjei között, mint a szója!

2013. okt. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jó. Köszi a linket.

Nem nagyon használok szóját - azt nem mondom, hogy soha, de nagyon ritkán. (Úgy tudom, hogy egy elég egészségtelen eljáráson megy keresztül a szójabab, mire a granulátum vagy szójakocka elkészül.)

2013. okt. 2. 15:38
 7/12 anonim ***** válasza:
Holnap megírom a kolleganő receptjét és még egy másikat is, ami szintén ízlett. sajna most nincs időm, bocsi.
2013. okt. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jó, persze, nem gond, hogy most nem tudod megírni! Csak nyugodtan, majd ha ráérsz, írsz, nem akarlak sürgetni. Köszönöm neked és a kolléganődnek is!
2013. okt. 2. 21:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! kezdem a szójás székelykáposztával, ahogy Magdika szokta:)Ők elég nagyevők, úgyhogy a mennyiségeket lehet csökkenteni.

20 deka szójakockát beáztat egy éjjelre. másnap leszűri, kinyomkodja. 2-3 fej finomra vágott hagymából sóval, kis vízzel egy sűrű alapot készít, többször is visszaforralva.

ekkor tesz bele 1-1 szem paprikát , paradicsomot szintén finomra vágva. (paradicsomról a héjat lehúzza) sót, fokhagymát, borsot, őrölt köményt tesz bele, és jófajta pirospaprikát. ebben a dús szaftban főzi rövid lével a szójapörköltet.

Közben 1 kiló apróra vágott finom savanyúkáposztát feltesz főni. amikor puhára főtt összekeveri a szójapörkölttel. tejföllel behabarja. ez az alap, de szokták kaporral vagy tárkonnyal is ízesíteni.

én a simát kóstoltam, nagyon finom volt, de szerintem a zöldfűszerekkel is finom lehet.

2013. okt. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A másik, szintén "dolgozói" recept a babos savanyúkáposzta.

Itt már el kell távolodni az igazi Székely Józsefről elnevezett eredeti finomságtól, de érdemes kipróbálni.

ha szárazbabot használunk, akkor egy éjjelen át áztatni kell a szép nagyszemű tarkababot.

szintén egy dús pörköltalapot készítünk, minden belevalóval, ami illik. ebbe főzzük majdnem puhára a tarkababot, és ekkor tesszük bele az apróra vágott savanyúkáposztát.ha teljesen összefőttek, (nem hosszú lével ),egy kissé kizsírozott tepsibe simítjuk. tetejét bőven meglocsoljuk jó sűrű tejföllel és átsütjük a tejföl pirulásáig.

Nem egy fogyókúrás kaja, de, hogy isteni, ahhoz nem fér semmi kétség.Ja, és ha konzerv babból főzzük, akkor fordított a sorrend, a káposztát kell pörkölt alapon megfőzni, és a végén hozzáadni a leszűrt konzerv tarka vagy vörösbabot.

így is nagyon finom.

2013. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!