Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítsek házitúrót,...

Hogyan készítsek házitúrót, persze házi tejből mikor fogom tudni mikor kell leszedni a tejfölt?

Figyelt kérdés
2009. nov. 11. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én már készítettem túrót házilag. Két liter tejből csináltam. Kiöntöttem egy tálba, és hagytam állni jó másfél napig, kevergetni sem kell, letakarni sem. Fontos,hogy fény érje. Ha letelt a másfél nap lassú tűzön fel kell forralni, kevergetni nagyon óvatosan kell,hogy ne essenek szét a darabok. Ha felforrt a tetejéről a tejfölt le lehet szedni. Ha ezt beleteszed egy üres befőttes üvegbe és jó erősen fel le rázogatod kb. 5 percig akkor vajkrém lesz belőle,amibe lehet hagymát,stb tenni,és igen finom. A túrót pedig egy sűrű szövésű textilen át kell szűrni,felkötni valahova,had csepegjen le, ez kb negyed óra és kész is. Ha szereted a savót megihatod,én nem szeretem,úgyhogy kiöntöttem. Jó emésztés elősegítő hatása van. Sok sikert!!! ERIKA
2009. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az első válasz lehet,hogy működik.,de túrót nem így szoktak készíteni.Ha felforralod a teje,akkor a túró sem lesz jó,a teföl pedig csak bőr lesz.

A tejet tedd egy edénybe a konyhába,valami meleg helyre,Másnap kanállal óvatosan szedd le a tetejéről a tejfölt.Ha nem szeded le,akkor a túró nagyon zsíros lesz majd.Egy-két nap alatt a tej megalszik,darabos lesz.Ekkor egy tésztaszűrőbe tegyél egy konyharuhát,öntsd bele az aludttejet,kösd össze a ruha sarkait,és akaszd fel egy edény fölé,hogy lecsurogjon.Kb egy éjszaka alatt kicsorog belőle a savó,a ruhában pedig ottmarad a túró.A szűrőre csak azért van szükség,mert másképpen nem tudod beleönteni az aludttejet.

Minden vidéki háztartásban így készül a túró.

2009. nov. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó válasz hülyeség, ne haragudj!!

A túrót igen is lassú tűzön főzni kell!

MI így szoktunk, és minden ismerősöm is: a tejet kiöntöd tálba, hogy megaludjon, néha kell neki 2-3 nap, is hogy jó sűrű legyen.Ezután leszeded a tejfölt róla, ha ezt kirázod, jó sokáig akkor kicsapódik a vaj belőle, szinte másnaponta csinálunk, szóval működik, csak zárt befőttes üvegben rázni kell, mint az őrült, és nem árt, ha hűtőben volt előtte, ha hideg hamarabb kirázódik :).

Az aludttejet pedig felteszed a tűzhelyre és tényleg lassú tűzön kezded főzni, alátétet is tehetsz, olyan lángelosztót alá.Órákig kell főzni, és nem szabad kavarni, néha megnézheted, hogy hogy áll.

Ha jó kemény, összeállt, akkor kiöntöd egy konyharuhába, és jól lecsepegteted :)

2009. nov. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A vaj pedig akkor jó, mikor kicsapódik a savó belőle,és kétféle állományú dolog lesz az üvegedben.Egy sárga kemény, és egy fehér tej szerű ezt írónak hívják.kiöntöd ezt is konyharuhába, és lecsepegteted, majd a vajat hideg vízben ki kell gyúrni, hogy a savót lemosd róla.Fagyasztóban is eláll.

Nagyon finom pogácsát lehet belőle sütni, vagy olyan sütiket, amibe bele sütöd, illetve a tésztájába belekevered a vajat :)

Sok sikert!:)

2009. nov. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az aludttej lecsepegtetése főzés nélkül valóban érdekes ötlet. Úgy minden átmegy a szűrőnek használt ruhán:)

Főzni kell az aludtejet, másként nem csapódik ki a túró.

2009. nov. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor csak nekem lett igazam! :) (az első válaszoló voltam) Egyébként cukrászdában dolgozom,ahova mindig házitúrót szoktak hordani,és már beszélgettem erről a 70 éves bácsikával,ő így csinálja,és minden ami ebből készül a vendégek kedvencei.
2009. nov. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

22:42-es vagyok, jelentem tegnap kifőztem az aludttejet, és csodák csodájára túró lett belőle, szóval a teóriámat tényekkel is alátámasztottam :P

22l

2009. nov. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Én még csak egyszer készítettem és így:

kiöntöttem a tejet aludni majd egy nap múlva leszedtem a tejfölt majd további 2 napig altattam majd utána lassú tűzön hevítettem (nem főztem!!!!) mikor már olyan kéz meleg lett és kezdett darabosodni elzártam és így hagytam kihülni és aztán szűrtem de száraz lett a túró!!!

És abban sem vagyok biztos hogy a tejfölt jól szedtem e le.

2009. nov. 15. 19:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Jól csináltál mindent!

Ha hagysz rajta egy kis tejfölt nem lesz olyan száraz :)

2009. nov. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem kell főzni órákig?
2009. nov. 15. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!