Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A vörösvári úti Tescoban...

A vörösvári úti Tescoban árult helyben sütött waffel/gofri receptje mi lehet?

Figyelt kérdés
Nekem élesztős tésztának tűnt, kicsit kenyérízhez is hasonlított, nagyon-nagyon sűrű tészta volt, kisülve elég vastag.Kóstolta esetleg valaki? Neten nézegetem a recepteket, de ezek a vékony/sütőporos verziók amiket én is sütöttem eddig. Tudtok adni receptet?Köszi
2009. nov. 12. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:

* 25 dkg liszt

* 3,5 dl tej

* 3 tojás

* 1/2 teáskanál só

* 2 teáskanál cukor

* 2 teáskanál sütőpor

* 8 evőkanál olaj


Elkészítése: Tegyük a lisztet mély tálba, közepére csináljunk egy mélyedést és üssük bele a tojásokat, tegyük bele a sót, cukrot és habverővel keverjük simára, csomómentesre. Folyamatosan adjuk hozzá a tejet, az olajat és legvégén a sütőport. Pihentessük a tésztát egy órán át, keverjük át, majd az olajjal vagy vajjal megkent sütőlapon süssük ki.

2009. nov. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia

sütőporos receptem nekem is van, élesztőset keresek!

2009. nov. 13. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!