Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagy kakast kaptam vidékről....

Nagy kakast kaptam vidékről. Pörköltet fogok főzni, de vitába kerültem a Párommal. Össze akarja vágni a combokat csonttal együtt. Ugye nem kell?

Figyelt kérdés
Már ugy értem, hogy 4-6 db-ra akarja vágni csonttal együtt. És a mellét csonttal, vagy anélkül vágjuk össze?
2014. jan. 18. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4-6 dbra szerintem nem kell,én csak 2 felé szoktam vágni
2014. jan. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Úgy mégis, kérdezd már meg tőle, mivel akarja összevágni?!


Túl sok gyakorlati érzék nem kell hozzá, hogy rájöjjetek, hogy a csont, nem egy szeletelhető dolog. :D


Fagyasztva, (hogy a húst is lehessen azzal vágni) szalagfűrésszel, csontfűrésszel lehetne darabolni, csak éppen az ég világon semmi értelme nem lenne ennek a tevékenységnek.

Minek is kéne összevágni a csontokat?

Hogy 20 perc helyett másfél óráig tartson a feldarabolás? ...Logikus...


Ha kisebb darabokat akartok, akkor a csont mellett kell összevágni, a csontról levágva kell nagyobb darabokra vágni a húst.


Egyébként a kakas egy egész jól csontozható állat, úgyhogy alapvetően nem értem, miért kell bármilyen csontot belefőzni egy pörköltbe.

100× egyszerűbb filéből megcsinálni, ha meg a csonton marad egy kis hús, azt belefőzni valami levesbe.

Így a pörköltöt is jobb enni, mert az evés kétharmadát nem az teszi ki, hogy csont mentesítsd evés közben az ételt.

2014. jan. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy ugy tettem fel a kérdést, hogy nekem legyen igazam. És be is jött, a két válasz mellettem szól. Doboszoli nem jársz erre?
2014. jan. 18. 15:44
 4/13 anonim ***** válasza:

Tegye fel úgy, hogy neki legyen igaza!

Ha engem meggyőz, egy életművész.

2014. jan. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Természetesen mind a kettőtöknek igaza van.Viszont ha túl nagy az a kakas lehet én is több felé vágnám, mert gusztusosabb és egyszerűbb is úgy főzni.Eny nagy késsel és a kés fokára mért ütésselí8 klopfoló)nagyon egyszerűen darabolható.Eltörik a csont, kevés szilánkkal.
2014. jan. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is csak 2be vágnám a combokat, aztán esetleg néhány helyen még bevagdosnám a húst, hogy biztosan megfőjön a vastag comb. A mellét én le szoktam szedni a csontról, de mi nem is szoktuk pörköltbe rakni, hanem külön kirántom (de én nem szoktam kakast, inkább csirkét), nem szeretjük a száraz mellét csak rántva, apró csikokra vágva. Tehát a kérdésedre válaszolva, lefejteném a húst a melléről, a csontot meg levesbe megfőzöd, vagy azt is beledobod a pörköltbe, aztán lefő az a maradék husi is róla.
2014. jan. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#5!

Bármilyen kés, természeténél fogva teljes mértékben alkalmatlan csont darabolásra. (hacsak nem fűrészes, de az meg hús darabolásra alkalmatlan)

Ezen kívül a csirke combcsont szilánkosra törik!

2014. jan. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem, mi a fenének kéne felvágni a csontot.

A combot úgy is fel lehet darabolni 6-8 részre, hogy egyben marad a csont.

Aki látott már élőben combot, annak ez nyilvánvaló.


Ha tud bárki bármilyen észérvet mondani, minek kell teleb-@szni egy kaját csontszilánkokkal, az írja már le, köszi!

2014. jan. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azt mondja a Párom, hogy kifő a csont ize, ha fel van vágva. Sokkal finomabb lesz. De egyszer már megcsinálta igy, hogy felaprózta, és ugy kellett enni, mint a halat. Tele volt apró csonttal. Mondjuk szilánkkal nem, mert fürészelte kis fürésszel. Most már kész van, de nem hagytam felszecskázni.
2014. jan. 18. 18:27
 10/13 anonim ***** válasza:
Van annyi izület egy akármekkora szárnyasjószágban, hogy sok darabra fel lehet vágni mindenféle fűrészelés nélkül. a csontból meg sarabolás nélkül is kifő az íz, főleg ameddig egy jókora kokast kell főzni.
2014. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!