Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csak marhából lehet pacalt...

Tommmmmi kérdése:

Csak marhából lehet pacalt főzni? Azt hallottam, disznóval is meg lehet oldani, de szerintem csak marhából.

Figyelt kérdés

2014. jan. 31. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak marhából.
2014. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A pacalt a marha bendőjéből = gyomrából főzzük, amit előtte alaposan tisztítanak. Mérete egy felnőtt marha esetében akkora, hogy akár egy karonülő kisgyermek is könnyedén elférne benne. Pacalt csak ebből szoktunk főzni.


Ehhez képest a sertés bendője lényegesen kisebb. Abba szokták tölteni a disznó-sajtot, amit esetleg látsz üzletekben a felvágottak mellett.

2014. jan. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jól tudod, csak a marhapacal van. A sertésnek egész más a gyomra, nem pörköltnek való.
2014. jan. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sziráky Lúcia válasza:
Pacalt csakis marhagyomorból tudsz készíteni.
2014. jan. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 doboszoli ***** válasza:

Már volt szerencsém birkapacalt enni, legalább annyira ízlett, mint a marhából készült.

Sőt, egyes etnikai csoportok mindig elhordták házi vágáskor a disznó méhét("malactartó"), amit hasonlóan készítettek el mint a pacalt.

2014. febr. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A pacal a kerodzo allatok un. redos gyomra. A sertes miota kerodzo?
2014. febr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 doboszoli ***** válasza:

Megint egy félművelt hozzáértő..))

A kérődzők gyomra nem "redős", hanem összetett, aminek részei a bendő, a százrétű (v.leveles) a recés, és az oltó.

Az autentikus pacal valóban ebből készül.

Csak érdekesség képpen írtam, hogy anno az etnikum elhordta a házaktól a sertés méhét, amiből szintén hasonlót készítettek. (és persze, ügyes vagy, a sertés valóban nem kérődző, ám miután tanult, és gyakorolt szakmám, ezt én is sejtettem...)

2014. febr. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Koszonom a reszletezest, valojaban recest akartam irni :)
2014. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!