Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Használhatok-e rizslisztet...

Használhatok-e rizslisztet búzaliszt helyett amerikai kekszhez?

Figyelt kérdés

Holnap megyünnk vendégségbe. Nagy a család és úgy gondoltam, sütök egy adag amerikai kekszet, mert ez elég kiadós és mindenki szereti.

Megtudtam, hogy az egyik gyerek gluténérzékeny. Nem szeretném, ha ő csak nézné, ahogy a többiek sütiznek. Anyukája azt mondta, hogy rizslisztet szokott használni.

Használhatom-e a rizslisztet egy sima, búzalisztes receptnél? Milyen lenne tőle a süti állaga? Attól félek, hogy szétesne. Segítsetek!



2014. febr. 22. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak rizsliszttől szétesik. Csinálj egy adagot a családnak, a gyereknek meg vmi egyéb gluténmentes édességet, keress a neten, a rizslisztet keverni kell minden mással, kukoricaliszt, hajdinaliszt, amaránt, gesztenyeliszt, kókuszliszt, stb...
2014. febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. febr. 22. 14:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Az amerikai kekszet nem ismerem, de pl. amikor a kedvenc mézeskalács receptemet sütöttem meg rizsliszttel, az tökéletes lett, akárcsak a régi verzió. Abban elég sok cukor, méz, zsiradék volt, talán ez az oka... (Egy része liszt helyett mandulával volt, az is finom lett, de teljesen más.) Máskor is használtam már rizslisztet, de nem sütibe, hanem szezámmal felesben kenyérnek vagy krumplinudliba, azokban is remekül működött. De a tapasztalatom ennyi, kekszet ritkán sütök, a sütijeim pedig olajos magból vannak. Zabbal lehetne még próbálkozni. Rengeteg olajos magvas és zabos recept van a Neten. A sütik nagy része pedig tojásos, ami nem támogatja a szétesést...
2014. febr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!